Інформація начальника Томашпільського відділення поліції

Тези виступу начальника Томашпільського відділення поліції Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області майора поліції Євгенія КРАМАРА із представниками Томашпільської районної ради, заплановану на березень 2020 року.

Про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Томашпільського району упродовж 2019 року.

Шановні учасники зустрічі!

Варто сказати, що упродовж 2019 року працівниками- Томашпільського відділення поліції здійснено комплекс організаційних та практичних заходів по протидії злочинності, спрямованих на виконання завдань, визначених Указами Президента України, Уряду,Міністерства внутрішніх справ, Єдиної комплексної правоохоронної програми Томашпільського району Вінницької області на 2015-2019 роки та інших невідкладних додаткових заходів щодо посилення протидії злочинності, її організованим формам, зміцнення дисципліни та законності.

Докладені зусилля дозволили тримати під контролем оперативну обстановку, не допустити різких негативних змін в динаміці та структурі злочинності, неконтрольованого перебігу подій.

Декілька слів про криміногенну ситуацію в районі протягом 2019 року:.

Головним завданням поліції є забезпечення належного реагування на заяви та повідомлення громадян про кримінальні правопорушення та інші події, попередження, виявлення та розкриття таких проявів.Стан цієї роботи знаходиться на постійному контролі, жодне звернення не залишається поза увагою поліції.

Кількість заяв та повідомлень про злочини, що надійшли до чергової частини Томашпільського відділення поліції, відображають первинну інформацію про злочинність.Так, за даними чергової частини Томашпільського відділення поліції протягом вказаного періоду загалом було зареєстровано 3378 заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, по яких були згідно з чинним законодавством прийняті в передбачені нормативними документами терміни процесуальні рішення. Згідно статистики найбільше заяв зареєстровано від жителів смт.Томашпіль, смт.Вапнярка, с. Комаргород, Вербова, Кислицьке,Яришівка, Колоденка, Пилипи-Борівські, тощо.

В ході розгляду заяв та повідомлень, а також проведення оперативно- розшукових та профілактичних заходів упродовж 2019 року працівниками відділення поліції було виявлено всього 356 кримінальних правопорушень, по яких слідчими слідчого відділення інформація була внесена до ЄРДР.

Всього по 91 кримінальному правопорушенню особи були встановлені та їм оголошено про підозру, відсоток розкриття 47,3%. Загалом за 2019 рік у закінчених справах відшкодовано збитків на суму 123,822 тис.грн.

Окрім реагування на заяви про кримінальні правопорушення, працівниками відділення поліції забезпечено документування 10 фактів побутових нещасних випадків, 458 фактів раптових смертей громадян та 19 самогубств.

Зосереджено особливу увагу на розкритті злочинів проти життя, здоров’я та майнових інтересів громадян, проведено ряд профілактичних заходів та відпрацювань населених пунктів району.

Зазначу,що із 86 кримінальних правопорушень із числа всіх зареєстрованих протягом 2019 року - це крадіжки, з яких по 41 особи встановлені та їм повідомлено про підозру. Найбільше крадіжок зареєстровано в смт.Вапнярка та смт.Томашпіль. Зокрема наведу приклади, які сталися протягом 2019 року та потребували задіяння на відпрацювання великої кількості досвідчених співробітників Томашпільського відділення поліції, що дало позитивний результат. Так, в серпні 2019 року в нічний час доби до Томашпільського відділення поліції надійшло повідомлення про спрацювання сигналізації в одному з господарських магазинів у смт.Вапнярка Томашпільського району .Поліцейські сектору реагування патрульної поліції Томашпільського ВП відразу здійснили виїзд на місце події, де помітили пошкодження пластикового вікна та на місце пригоди викликали працівників слідчо-оперативної групи. В подальшому працівники поліції зайшли до приміщення магазину та побачили невідомого чоловіка, який намагався сховатись.В руках зловмисник тримав пакети з щойно викраденими речами. Поліцейські відразу затримали правопорушника та доставили до відділку поліції. Як пізніше з»ясувалось, ним виявився раніше судимий житель Черкаської області. Вказане повідомлення слідчими слідчого відділення зареєстровано до Єдиного реєстру досудових розслідувань з правовою кваліфікацією за ч.2 ст.185 КК України. По даному факту слідчими слідчого підрозділу були проведені всі першочергові слідчі (розшукові) процесуальні дії, спрямовані на об'єктивне встановлення обставин кримінального правопорушення та притягнення винної особи до кримінальної відповідальності.Подібний факт стався і в лютому 2019 року. Так, до Томашпільського відділення поліції надійшло повідомлення від жителя смт. Томашпіль про те, що в нічний час доби невідома особа шляхом віджимання профнастилу проникла до приміщенян продуктового магазину, який їй належить та розташований в смт.Томашпіль, звідки скоїла крадіжку продуктів харчування та тютюнових воробів. Того ж самого дня в ході проведення оперативно-розшукових заходів, з метою розкриття злочинів майнового характеру, співробітниками сектору кримінальної поліції Томашпільського ВП винну особу було затримано. Ним виявився житель с.Гнатків Томашпільського району та як пізніше стало відомо, що той неодноразово вчиняв крадіжки на території району. Вказану подію слідчими слідчого відділення було внесено до ЄРДР з правовою кваліфікацією за ч.З ст.185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням в приміщення.Відносно винної особи було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою,а все викрадене, вилучено та повернуто власникам. Подібних

фактів зареєстровано дуже багато і вкрай образливо те, що люди за для дрібного збагачення та випивки вчиняють жахливі та необдумані речі.

Якщо говорити про найбільш резонансні кримінальні події , які стались протягом 2019 року, то це скоєння на території району грабежів,які характеризуються відкритим викраденням чужого майна. На території району за 2019 рік їх було зареєстровано всього-2, які співробітниками сектору кримінальної поліції були розкриті та в подальшому винним особам оголошено про підозру.

Останнім часом на території району також набули поширеного характеру випадки незаконним заволодінням грошовими коштами людей шахраями .Протягом минулого року в Томашпільському відділенні поліції зареєстровано 31 шахрайство, однак на жаль встановлено лише 19 осіб, так як встановити особу шахрая дуже складно через неможливісь отримати в банках документів з інформацією про власника рахунку та відсутність інформації про особу якою здійснювалось зняття коштів. Тому, користуючись нагодою хочеться звернутись до жителів нашого району, бути особливо уважними, не вірити підозрілим особам та повідомленням по телефону з вимогою надіслати будь-які грошові кошти на банківські картки.

Важливе місце в боротьбі зі злочинністю займає протидія незаконному обігу наркотичних засобів, протидія наркотизації населення району.

На обліку в відділенні поліції перебуває 10 наркоманів та 6 осіб, які допускають немедичне вживання наркотичних засобів та з якими систематично проводиться профілактична робота.

За вказаний період в Томашпільському відділенні поліції зареєстровано 8 фактів незаконного обігу наркотиків, з яких по 5 особам повідомлено про підозру. В минулому році поліцейськими було виявлено та задокументовано 4 адміністративних правопорушень за ст.44 КУпАП, тобто незаконне виробництво, придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

Зокрема, як приклад, слід зазначити, що в минулому році працівниками сектору кримінальної поліції під час перевірки підозрілих осіб в с. Комаргород в одного із студентів Комаргородського ПАЛ було виявлено та вилучено поліетиленовий пакет в середині якого знаходились наркотичні засоби -канабіс, обіг якого заборонено законом. В подальшому поліцейськими було встановлено, що даний горомадянин являвся жителем м.Могилева-Подільського.Під час його допиту, слідчими було встановлено, що останній також збував наркотичні засоби місцевим жителям та студентам Комаргорождського ПАЛ. Вказану подію слідчими слідчого відділення внесено до ЄРДР з правовою кваліфікацією за ч.І ст.307 КК України. Тож,завдяки ефективній роботі поліцейських сектору кримінальної поліції злочинця виявлено та затримано, який поніс відповідальність згідно чинного законодавства.

Наразі основні зусилля поліції спрямовуються на затримання розповсюджувачів наркотиків, взяття їх під варту та накладення арешту на майно наркозлочинців.

Найбільше фактів незаконного обігу наркотичних засобів виявлено в смт. Вапнярка та с.Комаргород.

Протягом вказаного часу проводилась також робота, направлена на виявлення та документування фактів незаконного обігу зброї на території обслуговування при цьому проводась перевірка умов та порядку зберігання зброї та боєприпасів у власників за місцем їх проживання. В результаті, особовим складом відділення поліції було виявлено та задокументовано 3 факти кримінальних правопорушень пов»язаних із незаконним обігом зброї, предбачених за ч.І ст.263 КК України.

В ході проведення державних профілактичних заходів з виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї,боєприпасів та вибухівки на території Томашпільського району службою здійснювалась перевірка власників вогнепальної зброї щодо Правил зберігання зброї. Завдяки вжитими заходами, поліцейськими було вилучено 11 одиниць мисливської гладкоствольної зброї та винесено постанови про адміністративне правопорушення за ст.190 КУпАП, тобто порушення правил зберігання вогнепальної зброї. Окрім того, службою виявлено 36 адміністративних правопорушень за ст. 192 КУпАП.’

Доповню, що під час проведення «Місячника» добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, місцеві жителі до Томашпільського відділення поліції добровільно здали 5 одиниць мисливської гладкоствольної рушниці, з яких 3 одиниці зберігалися за місцем їх проживання без належних на те документів (відповідних дозволів на право зберігання та носіння зброї) та 2 одиниці мисливської гладкоствольної рушниці,які знаходяться на обліках в ДС Томашпільського відділення поліції.

Що стосується розшукової роботи, слід вказати, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів поліцейськими було встановлено місцезнаходження двох безвісти зниклих осіб та гр.К, який протягом тривалого періоду ухилявся від відбування покарання призначеним Томашпільським районним судом в межах кримінального провадженняза ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 389 КК України та в результаті пошукових заходів останнього було затримано.На даний час здійснюється комплекс оперативно- розшукових заходів, з метою встановлення осіб які перебувають в розшуку в тому числя і для інших підрозділів.

Саме для досягнення належного стану профілактики злочинності, виявлення та розкриття кримінальних правопорушень, поліцейськими вживаються заходи щодо максимального використання можливостей всіх служб, а також щоденно забезпечується охорона громадського порядку в населених пунктах, відпрацьовується територія району у , вечірній та нічний час. Особовим складом відділення поліції здійснюється перевірка місць масового скупчення молоді, а особливо дискотек в смт. Томашпіль та смт. Вапнярка,перевіряються кафе,бари, перевіряється сторожова охорона підприємств та організацій, відслідковуються транспортні засоби, що рухаються територією району, особливо в пізній час.

Дещо хочу звернути увагу на те, що згідно статистики, більшість правопорушень на території району вчиняють громадяни у стані алкогольного сп'яніння та раніше судимими особами.Якщо провести аналіз злочинності по населених пунктах Томашпільського району, то можна побачити, що найбільше злочинів та адміністративних правопорушень скоєно у смт. Вапнярка та смт. Томашпіль, та в с. Комаргород, Яришівка,Антонівка,Високе,Ракова, Нетребівка, Кислицьке.

Гостро стоїть проблема злочинності серед неповнолітніх. Всього на профілактичних обліках в ювенальній превенції відділення поліції перебувають 4 неблагополучні сім’ї, в якій виховується 13 неповнолітніх дітей. Загалом на обліку в відділенні поліції знаходиться 9 неповнолітніх засуджених до покарання не пов'язаного з позбавленням волі із якими систематично проводяться профілактичні бесіди , збираються характеризуючі матеріали за місцем їх прживання,з метою запобігання вчинення в подальшому ними антигромадських проявів, кримінальних чи адміністративних правопорушень.Службою ювенальної превенції систематично проводяться виступи (лекції) у загальноосвітніх навчальних закладах Томашпільського району на правову тематику «формування здорового способу життя». З метою запобігання самогубствам підлітків та інших нещасних випадків працівниками поліції забезпечено взаємодію з працівниками навчальних закладів та психологами проводиться комплексна профілактична робота з попередження суїцидальної поведінки *неповнолітніх.

Тому поліція робить все для того, щоб викорінити такі негативні явища, як пияцтво, тютюнопаління, наркоманію та втягнення неповнолітніх в злочинну діяльність. ,

Спрямовано профілактичні заходи на соціальний захист дітей. Так, за продаж неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів складено 2 адміністративних протоколів, 2 - за доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння, 14- за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей, 1 - за порушення порядку дітей у розважальних закладах, 4 - куріння тютюнових виробів у заборонених законом місцях, 2- зберігання наркотичних засобів.

Даний напрямок роботи також знаходиться на особистому контролі.

Так, завдяки профілактичним заходам та роз’яснювальній роботі можна дещо змінити ці показники, але не кардинально.

Зміни в соціально-економічній сфері, зниження життєвого рівня населення, складна ситуація на сході нашої країни та посилення міграційних процесів, а також наявність інших не менш тривожних факторів, призводять до різкого ускладнення сімейно-побутових відносин, п’янства та вживання наркотиків.

На профілактичних обліках в секторі дільничних інспекторів поліції перебувають раніше судимі особи, що перебувають на обліку в КВІ, піднаглядні, формалісти, а також особи, які систематично допускають порушення в сфері сімейно - побутових відносин.

З даною категорією осіб проводиться попереджувально-профілактична робота по недопущенню скоєння ними злочинів та правопорушень, тому, що основне завдання дільничних інспекторів - це ефективне проведення профілактичної роботи з населенням, зокрема серед громадян, яких умовно можна віднести до так званих «груп ризику», їх потенційних жертв, приміром, людей похилого віку, самотніх, дітей.Чимало в районі вчиняється насильства в сім'ї, де жінка звертається за допомогою до поліції та здебільшого в усіх випадках до винного застосовуються санкції, а з агрессорами проводяться профілактичні бесіди. За статистикою в 2019 році поліцейськими відділення поліції виявлено та задокументовано всього 118 адміністративних правопорушень за ст. 173-2 КУпАП. Найбільше таких правопорушень зареєстровано в смт.Вапнярка, Томашпіль, с.Яланенць, Комаргород, Вербова, тощо.

Приділяється також увага профілактиці адміністративних правопорушень. Так, за звітний період всього було виявлено та задокументовано 2418 адміністративних правопорушень із яких 7 - за ст. 152 КУпАП тобто порушення державних стандартів у сфері благоустрою населених пунктів Томашпільського району.

Наразі дієве значення в діяльності поліції має матеріально-технічне забезпечення.При обговоренні поточного питання,хотілось би зупинитись і на тому, що на даний час до приміщення Томашпільського відділення поліції необхідно придбати та встановити цифрову систему відеонрляду,що забезпечуватиме якісне зображення відео та його архівацію в відділенні, що сприятиме належному забезпеченню охорони відділення поліції та здійснюватиме ефективний контроль за дотриманням конституційних прав та свобод громадян.

Підводячи підсумок, хочеться сказати, що поліція в районі готова до виконання покладених на неї завдань, до реалізації заходів Єдиної комплексної правоохоронної програми Томашпільського району Вінницької області на 2020 рік. Так, в минулому році з місцевих бюджетів Вапнярської ОТГ та Томашпільської районної ради було виділено та перераховано грошові кошти, що становить разом 152 тис. гри., завдяки чому Томашпільським відділенням поліції наразі придбано паливно-мастильні матеріали,проведено ремонтні роботи службових автомобілів, придбано оргтехніку в службові кабінети поліцейських та встановлено металопластикові вікна та двері в приміщені Вапнярської поліцейської станції. Користуючись нагодою хочеться щиро подякувати за виділену матеріальну допомогу. Тому, хотілося б тільки, щоб наша діяльність по протидії злочинності була конкретною,мала фінансове обґрунтування та відповідне матеріально-технічне забезпечення.

Дякую за увагу!

Начальник майор поліції

Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація