Участь голови у засіданні обласної Координаційної ради

Голова районної ради Дмитро Коритчук взяв участь у розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке відбулось 12 червня 2019 року у м.Вінниця. Серед питань, які обговорювалися на засіданні – організація національного, військового та патріотичного виховання дітей та молоді.

– Вінниччина у трійці перших регіонів України, де на обласному рівні було затверджено Обласну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання молоді на 2017-2020 роки, – сказав голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Сьогоднішня тема наштовхнула мене пригадати народну мудрість: «Народ, який планує на один рік – вирощує хліб. Народ, який думає на 10 років – вирощує сади. Народ, який думає на 100 років вперед – вирощує молоде покоління». Ще Теодор Рузвельт говорив: «Важливо, щоб ти був готовий померти за свою країну, але важливіше, щоб ти був готовий прожити життя заради неї».

У Вінницькій області програма національно-патріотичного виховання молоді працює з 2017 року. Здійснюють реалізацію Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, Департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, а також Департамент освіти і науки ОДА.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів та інших передбачених законом джерел. В обласному бюджеті на 2019 рік заплановано 1 млн 613 тис. 400 грн на виконання заходів з національно-патріотичного виховання.

– Це одна із перших обласних програм, яка була прийнята на сесії обласної Ради, – зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Пов’язана вона з великим колом питань, що стосуються системи національно-патріотичного виховання. Ми багато ведемо розмов про патріотичне виховання дітей та молоді, але коли переходимо в практичну площину, то до прикладу, минулого року у травні в області роздали 15 тисяч повісток на строкову службу. По факту до військкомату прийшли дві тисячі людей з цих 15 тисяч, а придатними стройовими виявилися лише 500. Тоді виникає питання якості патріотичного виховання.

Директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна відзначила, що Обласна цільова соціальна програма – це лише перші кроки в напрямі патріотичного виховання. Вона презентувала спільну роботу Департаменту з органами влади на місцях протягом трьох років.

Також на засіданні представники органів місцевого самоврядування області  заслухали тему «Особливості та відмінності  нового етапу стратегічного планування збалансованого розвитку  Вінницької області на 2021-2027 роки». З цього питання  виступили  заступниця директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Інесса Ратушняк та директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко.

– Головною відмінністю діючої стратегії від тієї, яка планується, є застосування до стратегічного планування Вінницької області смарт-спеціалізації, – зазначила Інесса Анатоліївна. – Це можливість обернути синергію науки, бізнесу та місцевого самоврядування на абсолютно нові інвестиційні перспективи регіонів та вивести громади на новий рівень розвитку. Вона дозволить впроваджувати інновації, використовувати сучасні наукові розробки, застосовувати swot-аналіз проектів (абревіатура цього терміну розшифровується як сильні сторони, слабкі сторони, можливості, загрози), створювати нові конкурентні види діяльності. Це фактично новий інструмент регіональної політики, який сприятиме підвищенню інвестиційної активності і конкурентоспроможності регіонів.

Для вивчення громадської думки та обговорення в широких колах положень Стратегії облдержадміністрацією була створена робоча група, в яку увійшли представники галузевих управлінь, органів місцевого самоврядування, бізнесових кіл, науковців, міжнародних експертів, громадських організацій, депутатського корпусу. Там обговорили новітні напрями:  «Конкурентноспроможна Вінниччина на мапі Європи», «Безпечний простір – прогресивний регіон», «Область високої якості життя».

– Ми спілкувалися  із представниками районів та ОТГ, у кожного є своя специфіка і своя проблематика, – продовжує Інесса Ратушняк. –  Але щоб виносити свої напрацювання на розгляд робочої групи, для нас не менш важливим є визначити думку жителів і підприємців області. Ми розробили анкети для визначення ступеню задоволенням рівнем життя, зарплати, надання якісних послуг – медичних і освітянських. Окрема анкета розроблена для представників бізнес-середовища –  наявність сприятливих умов для ведення господарчої діяльності, налагодження діалогу між владою і  бізнесом. Ці анкети ми розмістимо на сайті облдержадміністрації та обласної Ради і кожен зможе заповнити її.

До розробки Стратегії також залучені Агенція регіонального розвитку Вінницької області і обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. До кінця  2019 року стратегічний документ планується винести на сесію обласної Ради для затвердження.

– Розробивши стратегію розвитку, забезпечимо розвиток окремих громад, а відтак забезпечимо розвиток Вінниччини загалом, – сказав голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Одним із першочергових завдань перед Вінниччиною є завершення формування спроможних громад. Держава передала фінансовий ресурс для розвитку громад, але  відповідальність за ефективне використання та стан розвитку своїх громад також мають нести органи місцевого самоврядування. Тому посилюючи співпрацю між усіма органами влади задля прийняття ефективних рішень, ми зможемо забезпечити незворотність процесу реформ, їхню результативність і покращання рівня життя жителів Вінниччини.

До прикладу, в країнах ЄС діє «запобіжник» – жоден регіон не отримує доступу до коштів структурних фондів, доки не виконає вимог нормативної бази, визначених Європейською Комісією. В Україні, на жаль, такого запобіжника поки немає, тож якість розроблених регіонами стратегічних документів ніяк не впливає на шанси отримати кошти на реалізацію державної регіональної політики.

Необхідно спрямовувати державні та місцеві ресурси лише на ті проекти, які матимуть найбільший вплив на підвищення конкурентоспроможності регіонів, соціально-економічну інтеграцію і просторовий розвиток, а також ефективне управління регіональним розвитком.

– У світі є багато прикладів як смарт-спеціалізація змінювала регіон, – сказав на завершення голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Втілюючи Стратегію збалансованого регіонального розвитку, Вінниччині вдається утримувати лідируючі позиції. Зокрема, область продовжує займати перше місце за всіма показниками сільськогосподарського виробництва. Для України це важливо, адже ми – сільськогосподарська країна, у нас під ногами наша смарт-спеціалізаціяЯкщо ми хочемо економічно інтегруватись із загальним ринком ЄС, включитись в глобальні ланцюги доданої вартості, то нам необхідно реалізувати в Україні ідеї регіональної смарт-спеціалізації.

За інформацією з веб-сайту Вінницької обласної Ради
Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація