В Томашполі відбувся IV щорічниий Регіональний Форум “Кроки до розвитку громад”

Сьогодні, 13 лютого, в приміщенні Томашпільської районної ради відбувся  IV Регіональний Форум на тему: «Кроки до розвитку громад», який був організований ГО «Життя та розвиток громад» за підтримки голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Білозір Лариси Миколаївни.

У роботі форуму взяли участь заступник голови районної ради Лариса Нароган, голова райдержадміністрації Олександр Закорченний. На форумі було розглянуто актуальні питання розвитку громад, та провелись навчання щодо залучення інвестицій у соціально - економічний розвиток району за рахунок грантової діяльності територіальних громад, а саме участі в 16 обласному конкурсі розвитку територіальних громад, ДФРР, міжнародних грантових проектах.

Згідно програми, на даному заході обговорили такі питання:

  1. Залучення ресурсів на реалізацію проектів розвитку громад. Вимоги та особливості підготовки проектів на участь у 16 обласному конкурсі громад.
  2. Енергетична ефективність в громадах області.
  3. Культура і креативні індустрії – основа розумної стратегії розвитку території.
  4. Інклюзія. Підтримка людей з інвалідністю.

    Головним завданням Форуму було стимулювання органів місцевого самоврядування та громадських організацій до написання грантових проектів, оскільки в умовах обмежених фінансових ресурсів основною задачею громад  має бути пошук альтернативних шляхів фінансування, а саме – грантова діяльність.

Очільник громади О.Закорченний відкрив форум, ознайомив присутніх з порядком денним, представив запрошених гостей. Разом з цим коротко розповів присутнім в залі про досвід роботи в напрямку написання проектів та участі району  в 15 обласному конкурсі розвитку громад – протягом минулого року було реалізовано 13 проектів з напрямів благоустрою населених пунктів, енергозбереження та інфраструктури. 
Депутат обласної ради, голова правління ГО «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір обговорила з учасниками форуму питання на тему «Обласний конкурс розвитку територіальних громад як один із кроків до вирішення проблем розвитку сільських територій. Наступний – написання міжнародних грантів». 
«В центрі нашої уваги – людина. Це просте правило також покладено в основу обласного конкурсу проектів. Спільними зусиллями ми покращуємо життя кожного мешканця громад», - підкреслила Лариса Миколаївна.
Також в ході засідання присутні в залі заслухали доповіді голови Томашпільської ОТГ Валерія Немировського, голови Вапнярської ОТГ Олександра Горенюка, провідних фахівців у сфері грантової діяльності:  Андрія Кавунця – голови ГО «Ресурсно-інформаційний центр розвитку громад "Громади Вінниччини», Івана Магдича - начальника відділу енергетики та енергозбереження Департаменту житлово-комунального господарства енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА, Павла Третьякова – регіонального представника Українського центру культурних досліджень у м. Вінниця, радника Міністра культури України з питань децентралізації, заслуженого діяча мистецтв України, Людмили Нецкін – голови правління ГО «Гармонія», обговорили ряд питань, висловлювали свої пропозиції.
Підводячи підсумки форуму, голова райдержадміністрації Олександр Закорченний в чергове закликав усіх присутніх керівників та посадовців активізувати роботу по написанню проектів, а також подякував усім присутнім за участь у заході, побажав плідної праці, творчого запалу, креативності, рішучості  у роботі над проектами.
Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація