Відзначення Дня Гідності та Свободи в Україні

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії,збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку 21 століття,а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян,які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей,прав і свобод людини,національних інтересів нашої держави та її європейського вибору Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року №872 в Україні 21 листопада оголошено Днем Гідності та Свободи. З цієї нагоди урочисті збори відбулися у актовій залі районної ради,в яких взяли участь голова районної ради Лариса Нароган та перший заступник голови РДА Віктор Ставнійчук.

Перед присутніми виступили голова районної ради Лариса Нароган та перший заступник голови РДА Віктор Ставнійчук. У своїй промові Лариса Анатоліївна сказала: "Слово  Україна звучить нині на всіх континентах і материках, ставши символом боротьби за волю і людську гідність, за цілісність і суверенність держави. України нині – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – майдан 2004 року, що став святом свободи, і революція гідності, що розпочалася 21 листопада 2013 року. Ці дві події – дуже важкий іспит для України, під час якого «українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», - зазначив глава держави П.Порошенко.

Пам’ятаємо, як 19 листопада 2005 року Указом Президента України Віктора Ющенка було встановлено свято День свободи, що мало відзначатися щорічно 22 листопада, як утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання почуттів національної гідності. На жаль всенародний посил, який отримала тоді влада не був зреалізований, очікування більшості українського суспільства не виправдалися. А день свободи наступним Президентом у 2011 році був скасований і об’єднаний з Днем соборності України та перенесено на 22 січня 2012 року.  Але події листопада 2013 року, коли вкотре надії народу на європейський вибір потерпіли крах, коли мільйони українів, які здавалося, вже змирилися з несправедливістю, брехнею, жлобством корумпованої влади, стали на захист своїх людських прав, переконливо довели: воля народу, доля народу, віра народу – найголовніша. Революція гідності нині скроплена гарячою кров’ю кращих синів і дочок України, вона нині триває в окопах на сході нашої держави, на смертельному рубежі Донецького аеропорту, під Дебальцевом, і під Маріуполем. Вона дивиться в душу кожного з нас очима героїв Небесної сотні, побратимів Віктора Саванчука і тих, хто нині лікує тяжкі рани у військових шпиталях. Ми не маємо права зрадити їх. Саме тому з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку 21 століття, а також віддання належної шани патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору, святковий день – День свободи отримав нове дихання. «Встановити в Україні день гідності та свободи, який відзначати щорічно», - йдеться в Указі Президента України від 13.11.2014 року.

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб. Хай береже нас Бог і нашу славну Україну."

 На завершення урочистостей присутнім був продемонстрований відеофільм, який нагадав буремні події початку Майдану – 2013, його найважливіші віхи

 

Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація