Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування

18 жовтня у Вінниці відбулися загальні збори членів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування на чолі з головою Обласної Ради Сергієм Татусяком,в якому взяв участь голова районної ради Анатолій Олійник та його заступник Лариса Нароган.

За період роботи нинішньої каденції напрацьована модель реформування місцевого самоврядування, Вінниччина перша в Україні стала повноправним членом Асамблеї європейських регіонів, в територіальних громадах триває активна робота над стратегією розвитку до 2020-го року. Ще одним кроком на шляху зміцнення демократії стало заснування обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. На перше засідання новоствореного об'єднання зібрались 257 його учасників. На думку, голови Облради, Асоціація має активно включитись в роботу над «Стратегією регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року». Наразі документ затверджують сільські, селищні, міські ради, на часі – районі стратегії, які мають базуватися на документах сіл і міст.  

  – Асоціація представляє інтереси всіх територіальних громад області, тому жодна справа, жодне питання, підняте громадою, не має залишитися осторонь нашої уваги, – підкреслив С.Татусяк. З іншого боку, члени Асоціації мусять працювати над підвищенням активності територіальних громад шляхом утворення громадських організацій та участі у міжнародних, всеукраїнських та обласному конкурсах проектів розвитку. Це має відбуватися паралельно з налагодженням співробітництва з міжнародними організаціями, регіональними місцевими структурами самоврядування інших держав, їхніми асоціаціями. Мета – вивчення та впровадження європейських стандартів життя, залучення грантових коштів для розвитку територіальних громад Вінниччини.– Обласна Рада розробила проект угоди про соціально-економічне та культурне партнерство територіальних громад з бізнесовими структурами.  

- Асоціація мусить всіляко сприяти якомога швидшому укладанню цих угод між місцевими радами та інвесторами, – наголосив голова ВОАОМС.

 

Обласна Асоціація органів місцевого самоврядування є одним із вінницько-польських проектів. Він реалізувався в рамках програми «Польська допомога розвитку-2012» Міністерства закордонних справ сусідньої держави. Співорганізаторами виступили Великопольський Центр Освіти і Курсів Самоврядування, обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна–Польща–Німеччина», Вінницька обласна Рада.

Генеральний Консул Республіки Польща у м.Вінниці Кшиштоф Свідерек зауважив, що проект «Створення та початок діяльності Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування» один із 73-х, які реалізує в Україні Міністерство закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога розвитку-2012». Загальна вартість проектів 9 млн. злотих або близько 3 млн. дол. США.

 – Я бажаю розвитку Асоціації органів місцевого самоврядування, у руках якого не тільки доля Вінниччини, а й усієї держави, – сказав Генеральний Консул.

Втілення у життя подібних проектів є реалізацією одного із державних пріоритетів — зміцнення громадянського суспільства шляхом розвитку регіонів, зазначив у вступному слові очільник новоствореного об'єднання Сергій Татусяк. Голова обласної Ради констатував, що відтепер Асоціація відправляється у «самостійне плавання» і тільки від членів організації залежить, якою Асоціація буде через рік і надалі.

Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація