Відділ культури і туризму

ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ТОМАШПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Юридична адреса: пл.Тараса  Шевченка, 4, смт. Томашпіль, Вінницька обл. 24200. тел. 2-10-91 
Електронна адреса:  
Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 8.00 до 17.00 обідня перерва з  12.00 до 13.00. Вихідні: субота – неділя.
 
  Відділ культури і туризму Томашпільської районної державної адміністрації реалізовує на території району державну політику у сфері культури і туризму та охорони культурної спадщини та спрямовує діяльність на виконання наступних завдань:
- виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та здійснення контролю за їх реалізацією;
- забезпечення реалізації державної політики в галузі культури у районі;
- забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів у районі;
-забезпечення доступності усіх видів культурних послуг і культурної діяльності для мешканців району;
- аналіз стану та тенденції соціально-економічного і культурного розвитку у сфері культури і туризму, охорони культурної  спадщини у межах району та вжиття заходів для усунення недоліків;
-участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку району;
- внесення пропозицій щодо проекту бюджету Томашпільського району;
-сприяння відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів на території району;
- сприяння збереженню культурної спадщини;
-захист прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальний захист працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури і туризму та охорони культурної спадщини, що діють на території району.
  Створює умови для:
- розвитку усіх видів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, а також для організації культурного дозвілля населення, здобутку спеціальної освіти у сфері культури і туризму;
- сприяння формуванню репертуару театрів, мистецьких колективів, комплектуванню та оновленню фондів бібліотек, організації виставок, відродженню та розвитку народних художніх промислів,      збереженню культурної спадщини;
- захисту прав споживачів національного культурного продукту;
- централізованого комплектування та використання бібліотечних фондів;
- сприяння діяльності творчих спілок, національно-культурних товариств, громадських організацій, що функціонують у сфері культури та мистецтва;
- збереження та відтворення традиційного характеру середовища історичних ареалів населених місць;
- забезпечення аналізу потреб у працівниках сфери культури і туризму та охорони культурної спадщини.
  Формує та подає управлінню культури і мистецтв облдержадміністрації пропозиції щодо:
- формування державної політики у сфері культури і туризму, охорони культурної спадщини, зокрема вдосконалення нормативно-правового регулювання у зазначеній сфері;
- відзначення працівників підприємств, установ та організацій у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини державними нагородами і відомчими відзнаками, іншими формами заохочення;
- занесення об'єктів культурної спадщини району до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та внесення змін до нього;
- занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України;
  Надає організаційно-методичну допомогу та координує діяльність підприємств, установ та організацій у сфері культури  і туризму та охорони культурної спадщини, а також проводить інформаційну, рекламну та видавничу діяльність у сфері культури і туризму;
  Контролює збереження музейних предметів; 
  Збирає та оброблює статистичні дані у сфері культури і туризму та охорони культурної спадщини, а також здійснення контролю за їх достовірністю.
 Проводить заходи щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації  працівників у сфері культури і туризму та охорони культурної спадщини.
  Вивчає та аналізує тенденції етнонаціонального та етнокультурного розвитку на території району.
  Розглядає подані  на реєстрацію статути (положення) релігійних громад, а також зміни і доповнення до них, перевіряє їх відповідність законодавству.
  Забезпечує доступ юридичних і фізичних осіб до інформації, що міститься у  витягах з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також надає інформацію щодо програм та проектів змін у зонах  охорони пам’яток культурної спадщини та в історичних ареалах населених місць.
  Здійснює моніторинг стану та тенденцій соціально-економічного  і культурного розвитку  у сфері культури, мистецтв, охорони культурної спадщини, державної мовної політики, міжнаціональних відносин та релігії.
  Організовує проведення фестивалів, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів з питань, що належать до його повноважень.
  Начальник відділу культури і туризму – Сікал Олена Вікторівна.
В галузі культури працює з 2005р.
 
Головний спеціаліст - 2-10-91  КУШНІР Тетяна Ярославівна
Головний спеціаліст - 2-10-91 КРАВЧУК Василина Василівна
 
 
Підвідомчі установи
  В Томашпільському районі функціонує:
- 28 клубних установи, з них 26 у сільські місцевості,  Томашпільський РБК та Вапнярський селищний будинок культури;
- 29 бібліотечних установ;
- 2 початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади;
- 1 історичний музей.
  Робота закладів культури району спрямована на відродження,  популяризацію народних традицій, звичаїв та обрядів, розвиток народної творчості, організацію змістовного дозвілля сільського населення. На території району функціонує 187 дозвіллєвих об’єкти.
  З метою розвитку народної творчості в закладах культури району діє 150 клубних формувань, фонди бібліотек району нараховують понад 317 тис. примірників.
 
Централізована бухгалтерія
Юридична адреса: смт. Томашпіль, пл. Тараса Шевченка,4. Тел. 2-12-64 
 
 
 Районний будинок культури
Юридична адреса: смт.Томашпіль, вул. Черняховського,5 
Електронна адреса: tomashpil_rbk@ukr.net
Тел. 2-25-50
 
 
 
 
Томашпільська дитяча музична школа
Юридична адреса: Смт.Томашпіль, вул. Ігоря Гаврилюка,3
Електронна адреса: tomashpil_rbk@ukr.net
Тел. 2-16-73
 
 
 
Вапнярська дитяча музична школа
Юридична адреса: смт.Вапнярка, вул. Островського,1
Електронна адреса: vapnyarkadms@ukr.net
Тел.3-29-08
 
 
 
 
Центральна районна бібліотека
Юридична адреса: смт.Томашпіль, вул. Ігоря Гаврилюка, 3
Електронна адреса: library_tm@ukr.net
Тел. 2-15-65, 2-12-93
 
 
 
 
Історичний музей імені І.Д. Черняховського
Юридична адреса: с.Вербова, вул. І.Франка,30
 
 
 
 
9 аматорських колективів району носять звання «народний (зразковий)» і належним чином представляють Томашпільщину на Всеукраїнських, обласних та районних фестивалях:  
 
Фольклорно – етнографічний  ансамбль  « РУСАВА» Стінянського СБК
 
 
 
Жіночий  вокальний  ансамбль  «МАТІОЛА» РБК
 
 
 
Зразковий  духовий оркестр Томашпільської  дитячої  музичної  школи
 
 
Дитячий танцювальний колектив «Алегро» Вапнярської дитячої музичної школи
 
 
Ансамбль народного танцю «Подільські роси» РБК
 
 
 
Хорова капела «Відлуння» РБК
 
 
 
Ансамбль народної пісні «Оберіг» Вилянського СБК
 
 
Народний жіночий  вокальний ансамбль  «ГАРМОНІЯ»  Височанського СБК
 
 
 
Народний чоловічий ансамбль  «ЩЕДРОСПІВ» Гнатківського СБК
 
 
 
З травня місяця  по районі  крокувала культурно - мистецька акція «З  УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ» присвячена 25- річниці Незалежності України, в якій  приймали участь всі заклади культури району. Кращі номери концертних програм, які відбулися в рамках акції звучали на заключному гала-концерті святкування 25- річниці Незалежності.
 
 
 
 
 Традиційно проводиться фестиваль народної культури «Одвічна Русава» в мальовничому с.Стіна
 
 
 
Щорічно проводиться фестиваль  фронтової патріотичної «Пісня обпалена війною»
 
 
Культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки
  Томашпільський район багатий на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки. На території району загальна кількість об’єктів культурної спадщини, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України становить 65 пам’яток, з них 38 – історії, 16 - архітектури та містобудування, 2 – монументального мистецтва, 9 – археології. 
  В районі нараховується 5 історичних комплексів та 3 комплекси архітектури та містобудування. 10 пам’яток історії входять до складу історичних комплексів, 10 пам’яток входять до складу комплексів архітектури та містобудування. Окремо розташовані 28 пам’яток  історії, 6  архітектури та містобудування, 2  монументального мистецтва, 9 археології. 
  8 об’єктів архітектури та містобудування є пам’ятками національного значення, 48 - місцевого значення, з них 38 – історії, 2 – монументального мистецтва, 8 – архітектури та містобудування.
  Особливо вражають Свято-Успенська церква в с. Марківка, побудована в 1767 році, костел в с. Комаргород, побудований в 1770 році князями Четвертинськими. Також в с. Комаргород функціонує Стефанівська церква, побудована графом Балашовим в 1910 році. На Замковій горі с. Стіна розташована Миколаївська церква, будівництво якої пов’язане з ім’ям козака Стефана Нечая.
  В с. Антопіль знаходиться величний палац класичного стилю, побудований в 30-х роках ХІХ ст. князями Четвертинськими. Також з князями Четвертинськими пов'язаний  палац першої половини 19 ст. в с. Комаргород, побудований  в архітектурному стилі швейцарських шале.
 З метою збереження об’єктів культурної спадщини в належному стані за пам’ятками визначено відповідальну особу, учні шкіл взяли шефство над пам’ятками історії – пам’ятниками та братськими могилами, адже чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас.   
 
Свято-Успенська церква 1767р.
 
Комплекс Миколаївської церкви ХVІІ - ХІХ ст. в с.Стіна
 
Стефанівська церква п. ХХ ст в с.Комаргород
 
Костел с.Комаргород 1770 р.
 
Палац к. ХVІІІ  ст.- пам’ятка архітектури та містобудування національного значення в с.Антопіль
 
Палац п.п. ХІХ ст. - пам’ятка архітектури та містобудування національного значення с. Комаргород