До 1 серпня громадянам необхідно сплатити суми зобов’язань, нарахованих за декларацією про майновий стан і доходи

Крижопільське управління ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує, що Податковим кодексом України (далі – ПКУ) установлено наступний порядок сплати сум податкових зобов’язань, зазначених у поданій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) фізичними особами, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність. Відтак, вони зобов’язані здійснити сплату самостійно, до 01 серпня року, що настає за звітним.
Отож, за результатами 2018 року, останнім днем сплати буде 31 липня 2019 року (включно). Додамо, що фізичні особи виконують свої зобов’язання як зі сплати податку на доходи фізичних осіб, так і зі сплати військового збору.
 
Звертаємо увагу, у зв’язку із введенням з 01.01.2019 року у дію нових кодів бюджетної класифікації, порядок сплати фізичними особами податкових зобов’язань, зазначених у податковій декларації, змінено. Для сплати своїх податкових зобов’язань, визначених у декларації, застосовуються наступні коди платежу: «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»; «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
 
Станом на 01.06.2019 року фізичним особам Крижопільського, Піщанського, Томашпільського районів до сплати нараховано загалом майже 155,4 тис.грн податку на доходи фізичних осіб та 242,3 тис.грн військового збору, в розрізі районів нарахування складають відповідно по Крижопіллі – 1,080 тис. грн та 123,7 тис. грн, Піщанщині – 304,5 тис. грн. та 93,4 тис. грн, Томашпільщині – 169,8 тис. грн. та 25,2 тис. грн.
 
Тож не баріться аби не наражати себе на фінансову відповідальність за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ.
 
Довідково: У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, на суми такого зобов’язання нараховується пеня.
 
Начальник
Крижопільського управління
ГУ ДФС  у Вінницькій області                     Л. Сузанська

 

Всі новини