Порушення Росією міжнародного права в Азовському морі мають бути припинені – Глава держави в ООН

Президент Петро Порошенко застерігає, що за окупацією Криму, мішенню Росії сьогодні є окупація Азовського моря. Глава держави закликав припинити незаконні порушення, зокрема систематичні порушення свободи міжнародної навігації через Керченську протоку як для українських, так і для іноземних суден через незаконне будівництво керченського мосту.
 
Про це Петро Порошенко заявив під час виступу на загальних дебатах 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН «Зробимо ООН корисною для всіх людей: глобальне лідерство та спільна відповідальність у підтримці мирних, справедливих та сталих суспільств».
 
Глава держави наголосив, що лише відповідальність може зупинити незаконні дії Кремля. «Здатність міжнародного співтовариства забезпечити системну та неминучу відповідальність за кожне порушення міжнародного права – перш за все, норм та принципів Статуту ООН – є показником того, наскільки успішними ми, як сім'я націй, можемо бути у досягненні спільних цілей», - сказав він.
 
Водночас Президент зауважив, що забезпечити відповідальність – непросте завдання. «Можу вас завірити: ніщо не зупинить Москву від продовження своєї агресивної, експансіоністської політики, якщо проти неї єдиним фронтом не виступить міжнародне співтовариство, якщо покарання за її вчинки не стане неминучим», - наголосив Президент.
 
«Саме відсутність відповідного покарання призводить до того, що після Грузії настала черга України, після Литвиненко – Скрипалів, після Аллепо – Ідлібу… Кремль не має наміру зупинятися на цьому. Після окупації Криму, його мішенню сьогодні є окупація Азовського моря», - підкреслив Петро Порошенко.
 
Глава держави зазначив, що незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, Росія почала систематично порушувати свободу міжнародної навігації через Керченську протоку як для українських, так і для іноземних суден.
 
«Такі грубі порушення мають бути припинені як незаконні, у тому числі в рамках Конвенції ООН з морського права. Вони мають отримати рішучу відповідь, включаючи посилення санкційної політики та інші цілеспрямовані заходи»,  - окремо підкреслив він.
 
За словами Президента, багато хто був переконаний, що повага до миру та міжнародного права є незмінною данністю. «Події на міжнародній арені за останнє десятиліття серйозно підірвали цю впевненість. Політика умиротворення та пошуку швидких рішень складних проблем довела свою хибність», - зазначив він.
 
Петро Порошенко також додав, що політика умиротворення підтвердила, зручне замовчування порушень норм міжнародного права не зупиняє злочинця, а навпаки, спонукає його продовжити свою руйнівну політику.
 
«Мовчання і є тією зброєю, яку Кремль використовує проти України, і, зрештою, проти всіх нас», - наголосив він, додавши: «Якщо ж не буде сильної та єдиної відповіді, такий безвідповідальний та егоїстичний гравець вдасться до тактики подальшої ескалації, створення нових криз, підвищення ставок, шантажу інших країн та навіть цілих міжнародних організацій».
Всі новини