Томашпільський РС ГУ ДСНС України у Вінницькій області застерігає: будьте обережні під час відпочинку на водних обєктах

Томашпільський РС ГУ ДСНС України у Вінницькій області застерігає: будьте обережні під час відпочинку на водних обєктах

Як надати допомогу людині, яка тоне?
Володіння прийомами і засобами надання допомоги людині, яка тоне, - винятково важлива спеціальна навичка. Особливо важливо мати змогу допомогти без використання рятувальних засобів (човнів, катерів тощо).
У такому випадку потрібно вміти добре плавати, володіти прийомами надання домедичної допомоги постраждалим, діяти швидко і рішуче. Якщо ви добираєтесь до потопаючого вплав, треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега тощо. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти плавця, який втратив сили. Якщо це вдалося і людина може контролювати свої дії, вона повинна триматися за плечі рятувальника. Якщо ж особа свої дії не контролює - поводитися із нею треба рішуче. Деякі інструкції рекомендують навіть оглушити потопаючого, щоб врятувати його і своє життя.
 
Техніка порятунку людини, яка тоне
Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього і  одним із прийомів захоплення (класичний - узявши за волосся), транспортувати до берега. У випадку, якщо людині вдалося схопити вас за руки, ноги або шию - звільняйтесь і негайно пірнайте: інстинкт самозбереження змусить вас відпустити. Якщо ж вона уже занурилась під воду, не припиняйте спроб знайти її на глибині, а потім повернути до життя. Це можна зробити навіть у тому випадку, якщо людина перебувала у воді близько 6 хвилин.
Коли потерпілого дістали з води, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.
По можливості необхідно відразу викликати «швидку медичну допомогу» за номером «103», а до її прибуття не припиняти спроб відновити дихання людини.
Витягнувши  потерпілого  із  води,  необхідно:
  • швидко очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей. Для цього потрібно стати на праве коліно, покласти потерпілого вниз обличчям його черевом на своє ліве стегно, лівим передпліччям натиснути на спину, щоб вивільнити від води та інших предметів дихальні шляхи, одночасно пальцями правої руки очистити порожнину рота;
  • одночасно з очищенням ротової порожнини подразнювати корінь язика та глотку пальцями, щоб викликати блювання, яке прискорить відновлення життєвих функцій;
  • покласти потерпілого на спину, щоб голова була відкинута назад для розправлення дихальних шляхів. Для цього можна використати валик з одягу, дитячий рятувальний круг тощо;
  • визначте наявність дихання протягом 5 секунд;
  • якщо дихання відсутнє – починайте робити штучну вентиляцію легень потерпілого способом «з рота в рот»;
  • визначте наявність пульсу на сонній артерії протягом 10 секунд;
  • за відсутності пульсу водночас зі штучним диханням виконується непрямий масаж серця (на одне вдування повітря роблять 5 масажних поштовхів, на 3 вдування – 15 поштовхів на грудну клітину (на груднину між ребрами в районі серця). Такий цикл зробити повторно;
  • разом із штучним диханням здійснюється нагрівання тіла розтиранням.
 Якщо «швидку медичну допомогу» дочекатись не вдалося, а стан потерпілого не покращується, то необхідно якнайшвидше, не припиняючи надання  домедичної допомоги, доставити його до найближчої лікувальної установи.
Пам’ятайте, що паніка в будь-якій ситуації – це перший ворог  безпеки!
Всі новини