Біда людей гуртує

Подія, що в ночі 26 вересня відбулася в Калинівці, сколихнула всю Україну, Інтернет-мережі повнилися жахливою звісткою: на території військового складу 48 арсеналу Збройних сил України (військова частина А1119), розташованого на території Калинівського району Вінницької області, виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Мешканці найближчих сіл транслювали в прямому ефірі вибухи, повідомлялося про евакуацію населення... За оперативною інформацією офіційного сайту Вінницької облдержадміністрації, на складах зберігалося орієнтовно 188 тис. тонн боєприпасів, у 5-кіло-метрову зону надзвичайної ситуації потрапило 26 тис. 118 осіб з 5 населених пунктів, а саме: Калинівський район -с. Павлівка (3 тис. 750 осіб), с. Сальник (1 тис. 869 осіб), м. Калинівка (19 тис. 241 особа), а також Вінницький район - с. Медвідка (528 осіб), с. Дорожнє (730 осіб). Було евакуйовано понад 30 тис. осіб. Розгорнуто 23 пункти прийому евакуйованих. Для роботи з населенням залучені психологи державної служби з надзвичайних ситуацій. У місцях безпечного розміщення евакуйованого населення організовано гаряче харчування та медичне забезпечення громадян. Як повідомляє офіційний сайт облдержадміністрації щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, то для проведення розвідки та гасіння пожежі залучено 7 протипожежних танків, 2 інженерні машини розгородження ІМР-2, екскаватор та засоби повітряної розвідки. З метою недопущення розповсюдження лісової пожежі залучено два пожежні літаки АН-32, які провели 16 скидів (128 тонн води). Організовано роботу контрольно-перепускного пункту.
 
І поки рятівники, піротехніки, нацгвардійці та поліція займаються локалізацією надзвичайної події, влада всіх рівнів та волонтери піклуються про постраждапих. Не байдужі власними автівками безкоштовно вивозили людей із зони ураження, доправляли до Вінниці, Козяти на, Хмільника... У кількох школах нашого обласного цен тру було облаштовано пункти, де постраждалі мали змо гу переночувати, зігрітися, поїсти. Незнайомі люди запрошували на нічліг, забезпечували всім необхідним...
 
Томашпільчани теж із великою тривогою сприиняли звістку про руйнування в Калинівці та навколишніх селах, а тому швидко відгукнулися на клич зібрати продукти харчування для постраждапих. Уже зранку до пункту збору, що розташувався в приміщенні райдержадміністрації, усі небайдужі зносили та звозили консервацію, крупи, хліб, картоплю та іншу городину, а також речі найпершої необхідності. Спільними зусиллями було зібрано понад 3 тонни провізії, більшу частину якої вже доставили на місце призначення. Також зусиллями населення району було перераховано близько 5 тис.грн. готівкових коштів   на волонтерський рахунок для допомоги постраждалим, долучились до збору коштів і підприємства та організації району.
 
Редакція газети і радіомовлення "Томашпільський вісник" 
 
 
 
 
 
 
Всі новини