Дитячі пустощі з вогнем можуть призвести до трагічних наслідків

Щодня підрозділи ДСНС ліквідовують сотні пожеж по всій території країни, значна частка яких виникає саме у житловому секторі. Лише за 10 місяців поточного року в Україні виникло 517 пожеж, причинами яких стали дитячі пустощі з вогнем під час яких загинула 41 дитина. В основі небезпечних ігор лежить безмежна допитливість малюків, бажання пізнати навколишній світ та наслідування дорослим, які щоденно користуються вогнем. Також, відсутність нагляду з боку дорослих та невмілі дії в екстремальних ситуаціях найчастіше призводять до трагічних наслідків.

Так, 2 грудня до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що в одному з 11-поверхових житлових будинків у місті Одесі горить квартира. На місце пожежі прибули пожежно-рятувальні підрозділи та встановили, що у квартирі на 5-му поверсі горить домашнє майно. Рятувальники винесли з помешкання усіх мешканців: двох батьків та 5-ох дітей. Мати та одна дитина загинули внаслідок отруєння продуктами горіння. Співробітники ДСНС передали постраждалих до карети швидкої допомоги, але дві дитини померли по дорозі до медичного закладу, а одна померла у лікарні. Наразі, причину виникнення пожежі встановлюють правоохоронні органи. Серед ймовірних версій – дитячі пустощі з вогнем. 

Особливу увагу працівники сектору цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами звертають на виховання підростаючого покоління, задля недопущення виникнення пожеж, загибелі і травмування на них людей.

Сектор цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Томашпільської райдержадміністрації звертається до батьків з проханням не залишати дітей без нагляду, тримати сірники та запальнички у недоступних місцях. Пам'ятайте: майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику Служби порятунку, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Контролюйте розваги дітей та особистим прикладом навчайте їх правилам безпечної поведінки. Пояснюйте малюкам небезпеку і наслідки гри з вогнем. Пам'ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

 

Спеціаліст сектору цивільного захисту,

оборонної роботи та взаємодії

з правоохоронними органами                                        Г.М. Тіхомірова

Всі новини