Новий Порядок надання пільг з 01 жовтня 2019 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 01 жовтня 2019 року у готівковій та безготівковій формі . 
Згідно з Порядком  змінюється  не  лише  підхід до виплати пільг, а й до їх розрахунку
Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки організацій-надавачів комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.
Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг.  Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.
Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ "Ощадбанк" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.
Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.
Пільговики, яким надається  пільга  у  грошовій  формі, зобов’язані сплачувати  щомісяця вартість фактично  спожитої  послуги з  урахуванням  суми пільги, перерахованої організаціям-надавачам  комунальних послуг або виплаченої  таким пільговикам  готівкою.
У  разі отримання від організацій-надавачів комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць ( на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої  перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( у 2019  році – 340 грн.), у пільговиків, які отримують пільгу  у  готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця здійснюється у грошовій безготівковій формі.
Впровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.
Всім громадянам пільгових категорій необхідно до 01 жовтня 2019 року звернутись до відділу надання пільг управління праці та соціального захисту населення  Томашпільської райдержадміністрації для звірки своїх персональних даних (паспорт, ідентиф. код та мобільний телефон). Адреса: смт. Томашпіль, площа Т.Шевченка,2, кабінет № 17  Телефон для довідок 2-10-87
 
Всі новини