«Якість освіти сьогодні – базовий елемент конкурентоспроможності наших дітей в майбутньому»

 
Таке переконання голова обласної державної адміністрації висловив під час традиційної серпневої конференції освітян Вінниччини, що 29 серпня відбулася в обласному музично-драматичному театрі ім. Садовського.
 
Участь у засіданні взяли також державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський, голова обласної Ради Анатолій Олійник, керівники райдержадміністрацій, освітянська громада регіону.
 
Торкаючись питань реформування освітньої галузі, очільник Вінниччини підкреслив, що будь-яка реформа приречена на невдачу, якщо не матиме підтримки людей.
 
Валерій Коровій наголосив, що принципова позиція Прем’єр-міністра України та Міністра освіти і науки щодо підвищення заробітної плати педагогічним працівникам забезпечила великий крок вперед. «Цей крок був націлений, в першу чергу, на те, щоб освітяни відчули, що реформа розпочалася, і ми повинні бути союзниками тих змін, які відбуваються в державі, - зазначив керівник ОДА. – Так, ситуація достатньо непроста. Підвищення на два розряди по тарифній сітці торкнулося лише педагогічних працівників. Але це понад 50 % фонду заробітної плати в галузі освіти Вінницької області і найбільше зростання в бюджетній сфері, яке було».
 
Голова облдержадміністрації також зауважив, що нині триває робота над врегулюванням окремих питань фінансування освітньої галузі, відтак висловив переконання, що обласній владі вдасться належно завершити бюджетний рік і виконати всі взяті на себе зобов’язання, у тому числі й щодо підвищення з 1 вересня заробітних плат для іншої категорії працівників галузі.
 
Валерій Коровій акцентував також увагу на результатах зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл Вінниччини та об’єктивних факторах, що впливають на якість освіти, а отже й на рівень успішності школярів регіону.
 
«Ми повинні чесно вести діалог. Зрозуміло, що за рік-два ситуація кардинально не зміниться, але маємо розуміти ті виклики, які стоять сьогодні перед нами, - наголосив керівник ОДА. – Я глибоко переконаний в тому, що якість освіти сьогодні – це базовий елемент конкурентоспроможності наших дітей в майбутньому».
 
Окремо голова облдержадміністрації зупинився на питаннях розвитку професійно-технічної освіти. «В нас є заклади, якими можемо гордитися. Є позитивний досвід. Але основа основ – дати дитині не просто знання, а нові, сучасні, робочі навики, сучасне обладнання. І в цій частині необхідно предметно попрацювати. Сьогодні є дуже великий запит і інтерес до України з точки зору розміщення тут промислових виробництв. Але чи спроможні ми дати якісну робочу силу?», - зауважив Валерій Коровій.
 
Водночас очільник регіону торкнувся проблематики формування опорних шкіл, нагадавши, що, відповідно до позиції Мінрегіонбуду, наступного року всі капіталовкладення, які йтимуть через Державний фонд регіонального розвитку, будуть спрямовуватися тільки на опорні школи. Особливу увагу приділив і реалізації заходів, пов’язаних із проведенням на Вінниччині Року математики.
 
На завершення керівник ОДА наголосив: «Яким би не був закон чи постанова, якщо не будемо усвідомлювати, що виконавцями цієї реформи є ми,  - нічого з цього не вийде». Відтак закликав разом працювати над втіленням нових підходів у галузі освіти.
 
Привітавши учительську громаду Вінниччини з початком нового навчального року, голова облдержадміністрації Валерій Коровій спільно з державним секретарем Міністерства освіти і науки України Павлом Полянським та головою обласної Ради Анатолієм Олійником вручив кращим педагогічним працівникам регіону відомчі відзнаки і Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради.
 
 
Всі новини