НБУ вводить в обіг пам'ятну монету «100 років Акту Злуки – соборності українських земель»

Монета номіналом 5 гривень вводиться в обіг з 17 січня.
Вона присвячена урочистому проголошенню Акта про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.
На аверсі монети розміщено: Малий Державний Герб України, під яким напис «Україна»; у центрі на дзеркальному тлі - шрифтова композиція з абревіатур «УНР/ЗУНР», літери яких декоровані характерними орнаментами; внизу на матовому тлі - номінал «5/ГРИВЕНЬ», по боках від якого розміщено стилізований рослинний орнамент. Внизу розміщено рік карбування монети – 2019. Праворуч на дзеркальному тлі – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено фрагмент Акта Злуки. Латентним зображенням на тексті проглядається зображення Тризуба. Ліворуч і праворуч від напису розміщено медальйони із зображеннями символів земель: лева - Західної України (ліворуч) та Архангела Михаїла - центральної України (праворуч), від яких угору йде стилізований рослинний орнамент у вигляді лаврових галузок, унизу - напис півколом «100 РОКІВ АКТУ ЗЛУКИ».
 
Всі новини