«І пам’яті свіча не згасне…»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
24 листопада 2017 року о 15:30 з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів громадськістю району було проведено мітинг-реквієм, за участі голови районної державної адміністрації Олександра Закорченного, першого заступника голови районної державної адміністрації Віктора Ставнійчука, заступника голови районної державної адміністрації Наталії Бандиш, голови районної ради Дмитра Коритчука, заступника голови районної ради Лариси Нароган, керівників установ, організацій району, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості та засобів масової інформації. Учасники мітингу пройшли  траурною ходою від центральної площі селища до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів. На заході присутні згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор».
 До підніжжя пам’ятників томашпільчани поклали колоски, вінки та квіти, засвітили десятки  поминальних свічок за загиблими у страшні роки голодомору,  вшанували загиблих хвилиною мовчання. Священник селища провів поминальне богослужіння.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Всі новини