НЕРЕСТ - 2019

Для збереження середовища й умов відтворення водних біоресурсів Управлінням Держрибагентства у Вінницькій області  видано наказ від 14.03.2019 р. № 19-О «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області у 2019 році».
 
Цим документом визначено терміни заборони на вилов водних біоресурсів у водоймах області, зокрема:
1) у річках та їх притоках – з 1 квітня по 20 травня;
2) у водосховищах, озерах, ставках (за винятком ізольованих природних або штучно створених водних об’єктів, наданих у користування для потреб аквакультури) та р.Дністер – з 1 квітня по 10 червня;
3) вилов раків у всіх рибогосподарських водоймах заборонений з 1 квітня по 10 червня.
 
Повідомляємо, під час нересту забороняється промисловий, любительський і спортивний вилов риби. Також встановлено заборону на пересування неслужбових плавзасобів та здійснення днопоглиблювальних, бурових робіт, а також видобутку гравію у водних об’єктах та прибережних захисних смугах.
 
Однак у нерестовий період дозволяється любительське і спортивне рибальство з берега  однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом,  на спеціально визначених ділянках водойм. З місцями, дозволеними для здійснення рибальства під час нересту можна ознайомитись на карті дозволених місць для рибної ловлі під час нерестової заборони.
 
 
За порушення правил рибальства у цей період передбачена відповідальність. Так, ч. 3 ст. 85 КУпАП тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 170 до 510 грн. За грубе порушення правил рибальства (4 ст. 85 КУпАП) передбачений штраф на громадян від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
 
Крім адміністративної відповідальності за незаконний вилов риби під час нересту існує ще й кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 249 КК України передбачено штраф у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
 
Відповідно до затверджених такс для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожну незаконно виловлену рибу буде нараховано збитки, які потрібно сплатити до місцевого бюджету за місцем скоєння правопорушення. Наприклад, за один екземпляр карася сріблястого 17 грн, ляща – 170 грн, сома – 425 грн, судака звичайного – 510 грн, щуки – 340 грн тощо.
 
Громадяни, приймайте активну участь у збереженні рибних запасів під час нересту! У разі виявлення порушень (бракон’єрського вилову риби, забруднення водойм, загибелі риби) терміново інформуйте органи рибоохорони за телефонами гарячої лінії: 0680183752, 0730048606.
 
Управління агропромислового розвитку
Томашпільської райдержадміністрації  
Всі новини