ДО ВІДОМА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ЧИСЛА УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС 1 КАТЕГОРІЇ

Запроваджено новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС:

11 липня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян», якою, зокрема, затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян. Реалізацією Постанови буде забезпечення удосконалення порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, під час складання ядерних зарядів та проведення на них регламентних робіт.

Крім того, затверджено нові зразки бланків посвідчень для постраждалих громадян, віднесених до категорії 1, у яких передбачено розмежування за категоріями «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», а також нові зразки бланків посвідчень для осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт (категорія 1, 2 або 3), і постраждалим від радіаційного опромінення.

Пунктом 7 Постанови передбачено заміну посвідчень у зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень, а саме:

особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;

особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Посвідчення видаються уповноваженими органами за поданнями районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад за місцем проживання (реєстрації) заявника на підставі рішення Регіональної комісії.

З метою своєчасної заміни посвідчень, просимо осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 1 у термін до 20 квітня 2019 року, з’явитися до Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації у відділ персоніфікованого обліку каб. 17 з наступними документами, а саме:

- посвідчення потерпілого або учасника ліквідації внаслідок аварії на ЧАЕС;
- заява;
- фото 3x4;
 
копії:
- паспорта;
- довідки МСЕК про групу інвалідності.
 
Управління праці та соціального захисту населення
районної державної адміністрації
Всі новини