Відбулась нарада щодо добровільного об’єднання територіальних громад області

  Перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Ставнійчук прийняв участь у  нараді, яка відбулась 18 серпня в приміщенні обласної державної адміністрації щодо прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад області.
  Участь у нараді також взяли директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Шаршов, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, експерт з питань децентралізації Швейцарського бюро DESPRO Юрій Ганущак, керівник Вінницького регіонального Офісу реформ Олег Левченко, заступники голів райдержадміністрацій, районних та місцевих рад, заступники міських голів міст обласного значення, які є центрами спроможних територіальних громад області.
  Учасники наради акцентували увагу на перевагах впровадження реформи децентралізації, фінансові стимули при добровільному ОТГ, можливості залучення додаткової субвенції та цільової державної допомоги. «В результаті об’єднання, територіальні громади отримали додаткову субвенцію з державного бюджету - Студенянська сільська громада – 3,6 млн. грн.., Калинівська міська громада отримала – 2,9 млн. грн.. Сьогодні вони мають можливість розвивати місцеву інфраструктуру та соціальну сферу, впроваджувати заходи з енергозбереження», - повідомив Андрій Гижко.
  За словами Андрія Гижка, процес добровільного об’єднання територіальних громад - неминучий для сільських рад, які хочуть розвиватись. «На сьогоднішній день у Вінницькій області Вапнярська та Ілінецька громади очікують виборів. В свою чергу місто Іллінці демонструє одну з найперспективніших методик об’єднання, адже саме тут ОТГ ідуть шляхом чіткого перспективного плану. Все це є аргументами того що, наша держава постійно рухається вперед», - повідомив посадовець.
  Інформуючи присутніх Сергій Шаршов зазначив: «Питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є одним із головних пріоритетних завдань Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Президента України. Процес добровільного об’єднання територіальних громад має стати широмасштабною реформою всієї країни, яка дає можливість створити нову організацію влади на місцевому рівні.
  За словами Андрія Гижка на Вінниччині 9 територіальних громад очікують на задовільне рішення від Центральної виборчої комісії для проведення виборів по об’єднанню. «Це свідчить про те, що шлях по якому рухаються об’єднані громади – це шлях яким рухається вся демократична Європа», - наголосив Андрій Гижко. 
 
Всі новини