Щодо проведення розрахунків за оренду земельних часток (паїв) в Томашпільському районі.

  Власниками земельних часток (паїв) у 2016 році в районі укладено 14452 договорів оренди  землі з товаровиробниками сільськогосподарської продукції на загальну площу 38 тисяч гектарів. Загальна сума виплат станом на 19 жовтня 2016 року становить 39,1 млн. грн., що на 7,1 млн.. грн.. більше, ніж у минулому році і становить 89 % від запланованого. Якщо проаналізувати відсоток виплати по області, то Томашпільський район знаходиться в першій п’ятірці (по області 78,6%,по району 89%),
  Орендна плата виплачується переважно  в натуральній формі (70%). Хоча  Законом України “Про оренду землі” визначено, що орендна плата за земельні  частки  (паї)  встановлюється,  як  правило,  у  грошовій формі.  За  добровільним рішенням власника земельної частки (паю) орендна плата за земельні частки (паї) може встановлюватися у натуральній формі. Внесення орендної  плати  оформлюється письмово,  за винятком перерахування коштів через фінансові установи.
  У разі виплати орендної плати у натуральній формі оцінку вартості відповідної продукції необхідно здійснювати за цінами, що не перевищують офіційно повідомлених органами виконавчої влади середніх біржових цін на таку продукцію на момент її передачі. (Указ Президента України від 21 лютого 2002 року № 170 )
 
 
Начальник управління
агропромислового розвитку 
Томашпільської РДА                                                       В.Випаріна 
 
 
Всі новини