«Нормандська четвірка» має вирішити питання звільнення всіх утримуваних осіб і встановити чіткі терміни відведення військ – Володимир Зеленський

На наступній зустрічі у Нормандському форматі має бути вирішене питання остаточного звільнення утримуваних осіб у форматі «всіх на всіх» та встановлені чіткі терміни розведення військ уздовж лінії розмежування на Донбасі, заявив Президент України Володимир Зеленський.
 
«Які там повинні бути кроки? Головні кроки – це вирішення питання – не підняття теми, а вирішення питання остаточного звільнення всіх наших полонених. «Всіх на всіх» – ми можемо так це називати. Другий крок – остаточне вирішення з чіткими термінами розведення військ: Золоте, Петрівське, а потім – чіткі терміни, коли ми розводимо війська вздовж усієї контактної лінії. Третє – якщо ми обговорюємо місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях, ми повинні з вами розуміти, що будуть чіткі терміни виведення всіх військ з окупованих територій до виборів», – сказав Глава держави, відповідаючи на запитання журналістів після зустрічі з Президентом Словацької Республіки Зузаною Чапутовою у Києві.
 
Володимир Зеленський нагадав, що остання зустріч «Нормандської четвірки» відбулася у жовтні 2016 року.
 
«Тому я очікую, що ця зустріч нарешті відбудеться. Коли у нас війна в країні, у нас не може бути зустрічі один раз на три-чотири роки. Ми не можемо стільки чекати, тому що кожного дня гинуть наші хлопці», – наголосив Президент.
 
Він нагадав, що 2 вересня відбулася зустріч у Нормандському форматі на рівні радників глав держав. «Вони все підготували і сказали, що ми хочемо на зустрічі не піднімати питання, а вирішувати їх», – підкреслив Глава держави.
 
Президент України сподівається, що зустріч у Нормандському форматі буде результативною. «Очікую, що європейські країни підтримуватимуть позицію України. Я дуже хочу в це вірити. І очікую, що зустрічі у Нормандському форматі після цього будуть не через три роки, а дуже часто, поки ми не вирішимо всі питання, пов’язані з поверненням наших територій і припиненням війни», – наголосив Володимир Зеленський.
Всі новини