10-ти річчя Гнатківському реабілітаційному центру

  Вчора святкував своє 10-річчя перший і єдиний не тільки у Вінницькій області, а й в Україні, реабілітаційний заклад нового типу, створений у сільській місцевості, Гнатківський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. З нагоди ювілею його відвідали голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, голова Томашпільської районної адміністрації Олександр Закорченний, голова Томашпільської районної ради Дмитро Коритчук та заступник голови районної ради Лариса Нароган. Запрошені були також директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Світлана Демко, директор Вінницького обласного центру соціальних служб у справах сімї, дітей та молоді Олена Стоялова, народний депутат України Іван Спориш,волонтер-медик Людмила Бобровська, яка подарувала центру коляску з автоприводом, колишні керівники закладу, керівники та начальники установ і закладів Томашпільського району. Вихованцям закладу поряд із щирими привітаннями із цим святом гості вручили подарунки та отримали задоволення від концертної програми "Центр скликає друзів", яку підготували вихованці установи.
  Зусиллями громадськості та районного керівництва Томашпільщини рішенням 3 сесії Томашпільської районної ради 5 скликання від 7 липня 2006 року «Про відкриття денного відділення трудової, професійної, соціально-психологічної реабілітації для дітей-інвалідів територіального центру обслуговування одиноких непрацездатних громадян»  1 серпня 2006 року відкрито денне відділення центру  наповненістю 30 осіб, що розташувався в частині колишнього приміщення дільничної лікарні. Штатний розпис налічував 13 працівників, фінансування Центру здійснювалося за рахунок коштів районного бюджету, субвенцій сільських та селищних бюджетів, спонсорських, благодійних внесків, індивідуальних пожертв. Метою діяльності закладу було і є відновлення і підтримка фізичного та психологічного стану, адаптація та інтеграція у суспільство особливих дітей і молоді.
  В 2008 році керівництвом центру була розроблена програма та взято участь у 3 Всеукраїнському конкурсі грантів серед установ та закладів реабілітації для дітей з ДЦП Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Було виграно комплект лікувально-оздоровчого інвентарю, яким обладнали кімнату фізичної реабілітації.
  На сьогодні філія надає послуги реабілітації 24-ьом клієнтам з ураженням опорно-рухового апарату, з психічними захворюваннями та розумовою відсталістю, з синдромом Дауна та іншими важкими захворюваннями, які проживають у 12-ти  населених пунктах Томашпільського району (смт. Томашпіль, с. Гнатків, с. Яришівка, с. Липівка, с. Комаргород,  с. Кислицьке, с. Ракова, с. Пилипи-Борівські, с. Калинка,  с. Антонівка,   с. Олександрівка, с. Стіна).  Підвезення до  центру здійснюється  автобусом «Еталон».
  За 10 років своєї діяльності заклад має вагомі напрацювання в організації надання  реабілітаційних послуг. Закладом налагоджено тісну співпрацю з Гнатківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів, де навчаються в інклюзивних класах п’ятеро дітей. Звичними стали спільне проведення свят, конкурсів, спортивних змагань тощо. Налагоджено співпрацю і з громадою села, яка сьогодні сприймає центр як невід’ємну складову і завжди готова прийти на допомогу.
  Неодноразово вихованці центру брали участь та ставали переможцями обласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Цього року журі конкурсу відмітило роботи відвідувачів центру Шевчука Романа та Лукіянчина Олександра.
  Традиційними стали для дітей та молоді екскурсії на виробництва, на природу, виставки та концерти.
  Центр налагодив тісну співпрацю з інвесторами та благодійниками Томашпільського району.
  Про колектив філії,який сьогодні налічує 11 чоловік, можна сказати: «З таким колективом можна гори звернути». 90 % працівників працюють на посадах з часу створення закладу. Це віддані своїй справі люди, які вміють працювати з дітьми та молоддю з інвалідністю, підтримувати, надихати і, найголовніше, прийти на допомогу  у потрібну хвилину.
  У закладі працюють по-справжньому творчі люди-педагоги - Говтвян С.М. та Нереуцька-Басараба Л.Ю., вчитель-реабілітолог Штифурко Н.І., психолог Паламар С.В. Поруч з ними працює медсестра Олійник В.В., масажист Райковська Т.О. А забезпечують затишок два чергових адміністратори - Заяць Н.В., Скорук А.М. та прибиральниця службових приміщень Бабій Г.І. Перевезенням дітей опікується Осипенко І.І. Завідувач філії Ушакова Г.М., а розпочинала ж керівництво закладом Бондарєва Н.В. Сьогодні керівництво здійснює Демко С.В.
 
 
 
 
 
 
Автор фото РКП "Редакція газети і радіомовлення "Томашпільський вісник"
 
Всі новини