Голова райдержадміністрації Олександр Закорченний взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації

Підсумки соціально - економічного розвитку області протягом першого кварталу поточного року підбили в ході колегії облдержадміністрації, що відбулася 9 квітня, під керівництвом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія.
У засіданні взяли участь заступники голови ОДА та керівники структурних підрозділів, очільники райдержадміністрацій, ОТГ та районних рад, міські голови міст обласного значення, керівники силових структур, позаштатні радники голови ОДА. До роботи колегії долучились також Вінницький міський голова Сергій Моргунов та заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.
Взяв участь у роботі колегії і голова Томашпільської районної державної адміністрації Олександр Закорченний.
 
На початку роботи колегії керівники області та міста вручили державні нагороди вінничанам – провідним діячам різних галузей, які домоглися найпомітніших результатів у своїй діяльності. Відтак, відповідно до Указу Президента України за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджено дев’ятнадцятьох вінничан.
Окрім того, головному лікарю Вінницького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолію Пірникозі вручено приз за перемогу у конкурсі Всесвітньої Коаліції управління робочим процесом у категорії «За виняткову користь у бізнес інноваціях».
 
У своїй доповіді очільник області торкнувся практичних аспектів життєдіяльності області за перших три місяці поточного року, а також ключових результатів, яких вдалося досягти в області протягом останніх кількох років. Зокрема, Валерій Коровій зауважив, що Вінниччина провела шість хвиль мобілізації і стовідсотково виконала поставлені перед областю завдання.
«Це досить складна робота. На Вінниччині нараховується 16 569 учасників АТО/ООС, що накладає певну додаткову відповідальність перед державними органами виконавчої влади. Адже досить непрості виклики стоять перед нами, пов’язаних із реабілітацією цієї значної категорії жителів області, які виконали свій громадянський обов’язок. Вінниччина має численні втрати. Це 230 загиблих під час бойових дій, а також їхні сім’ї, які  ми не маємо права залишити напризволяще», – наголосив керівник регіону. Він підкреслив, що сьогодні в області розташовується боєздатний полк, який гарантує безпеку громадян.
«Те, що наша держава пережила за останні п’ять-шість років, кожен пропустив через своє серце. Пройшовши через цілу низку труднощів, нам вдалося перегорнути сторінку минулого. Український Уряд в 2016 році, аби не допустити банкрутства Приватбанку, провів рекапіталізацію і відновив ліквідність банківських операцій. Якби цього  не сталося, не певен, чи наша держава витримала би черговий удар. Тепер же треба засукати рукава і працювати. Адже держава – це ми. Саме цьому і присвячена нинішня колегія», – резюмував керівник області.
Валерій Коровій коротко охарактеризував основні досягнення Вінниччини:
«Розпочато реформу децентралізації. За три роки місцеві бюджети зросли з трьох до дев’яти мільярдів гривень. Бюджети розвитку з 400 млн. до 3 млрд.300 млн. гривень. Вінниччина перетворилася на справжній будівельний майданчик. Введено в експлуатацію три нових школи в Зведенівці, Михайлівці і Сосонці – це ті довгобуди, на завершення яких вже люди навіть не сподівалися. Але ми це зробили. За підтримки Уряду, вдалося ввести в експлуатацію ще один доволі складний довгобуд  – обласну клінічну лікарню імені Пирогова».
Керівник регіону підкреслив, що кожен поступ України вперед супроводжується шаленою хвилею популізму і колосальним супротивом системи, яка глибоко вкорінилась і заважає працювати Уряду та Президенту.
«Ми розпочали реформу первинної ланки охорони здоров’я. Минулоріч в область вдалося додатково залучити 280 млн. гривень, дякуючи за рахунок ефективно проведеної роботи в цьому напрямку.  В першому кварталі поточного року ми вже отримали 190 млн. гривень додаткових коштів на охорону здоров’я. Понад 800 сімейних лікарів на Вінниччині отримують середньомісячну заробітну плату в розмірі шістнадцять тисяч гривень і більше. Я не ідеалізую медичну реформу, але ми почали рухатися. Адже, до прикладу, програма з реінбурсації також зустрічала супротив скептиків. Натомість зараз люди отримують інсулін в аптеці і все працює стабільно», – наголосив він.
Валерій Коровій повідомив, що відбуваються колосальні зміни в веденні вітчизняного бізнесу. Зростає інвестиційна привабливість нашого регіону. Лише за декілька останніх років ціла низка іноземних інвесторів («UBC Group», «Fujikura», «Delphi», «КNESS group») розмістили свої потужності на Вінниччині. Варто зазначити, що в 2013 році 40% експорту з Вінниччини припадало на Російську Федерацію, в 2018 році – цей показник склав лише 3 %. Водночас, загальні обсяги експорту зросли вдвічі.
«За період функціонування процедури «PROZORRO» Вінниччині вдалося зекономити 837 млн. гривень бюджетних коштів, а по допороговим закупівлям економія сягнула 230 млн. гривень. Це, без перебільшення, ціна вдалого управлінського рішення, – зауважив Валерій Коровій, – В кожному районі ми впровадили Центри надання адміністративних послуг. Це зовсім інший підхід до надання адміністративних послуг, до державної служби, до системи управління. Це справжня революція в державній службі».
 
Про питання благоустрою та санітарного стану населених пунктів Вінниччини на засіданні колегії доповів заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник.
Як зазначив Василь Броварник, якщо говорити про благоустрій мовою цифр, то на Вінниччині ліквідовано 849 несанкціонованих сміттєзвалищ, розчищено та впорядковано 419 джерел, розчищено 510 км берегів річок та озер, прибрано 5.8 млн.кв.м. прибудинкових територій, в належний стан приведено 747 дитячих та 642 спортивних майданчики, упорядковано 685 в’їзних знаків населених пунктів, 520 га газонів  та квітників, прибрано 815 га парків, скверів та  алей, висаджено 65 тис. дерев та 4 тис. кущів, упорядковано 760 кладовищ, 338 братських могили, 902 меморіали та пам’ятники. До громадських робіт з благоустрою територій залучено 367 безробітних громадян.
 
Начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Корольчук поінформував про розвиток дорожньої інфраструктури Вінниччини на 2019 – 2022 роки.
«На відновлення ділянки дороги міжнародного значення М-21 виділено 257 млн грн., тож ми плануємо завершити ремонт 13 км ділянки від Вінниці до Житомирської області. Також цьогоріч заплановано відновити 72 км траси  М-12, яка входить до міжнародного транспортного коридору  Go Нighway. Маршрут поєднає українські порти Одеси, Миколаєва та Херсону із  польськими портами на Балтійському морі. На ремонт ділянки автошляху  М-12 виділено 2,3 млрд грн», - розповів Ігор Корольчук.
 
Про основні державні ініціативи поінформувала  директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадмінстрації Наталя Заболотна.
 
«За І квартал поточного року до обласного бюджету надійшло 314,5 млн. грн. доходів загального фонду, що більше, ніж торік на 58,6 млн. гривень», - зазначив в ході колегіїдиректор Департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський. Він доповів про виконання місцевих бюджетів за І квартал 2019 року та основні завдання на поточний рік.
 
Поінформувала про якісні зміни у системі охорони здоров'я області під час підсумкового засідання колегії ОДА директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Грабович. За словами директора профільного департаменту, на сьогодні заклади первинного та вторинного рівнів області стовідсотково реорганізовані на комунальні некомерційні підприємства. «57 закладів первинної медичної допомоги, а саме – 52 комунальних неприбуткових підприємства та 5 приватних закладів уклали договори з Національною службою здоров'я Україні. Також завершили реорганізацію 48 закладів вторинного рівня надання медичної допомоги», - зауважила Людмила Грабович. Директор Департаменту охорони здоров'я ОДА також підкреслила, що 2019 рік відзначиться не лише якісними змінами у системі охорони здоров'я, а й більш чітким моніторингом виконання взятих на себе зобов’язань закладами охорони здоров’я, що підписали угоди з НСЗУ.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Всі новини