Вбережіть ліси від вогню!

Шановні жителі району!
 
Останнім часом різко підвищилася пожежна небезпека в лісах! Продовжується масове випалювання рослинності навколо автодоріг, залізниць, населених пунктів. Внаслідок людської безпечності і злочинних дій виникає пряма загроза лісам!
Державна лісова охорона щоденно вживає заходів по недопущенню загорання в лісах. Для попередження лісових пожеж запроваджено посилене патрулювання лісових масивів працівниками державної лісової охорони, правоохоронних органів, представниками громадськості, членами добровільних пожежних дружин.
Перекрито всі непланові заїзди в лісові масиви. Працюють лінії «гарячого» телефонного зв’язку в обласному управлінні лісового та мисливського господарства 61-17-42, держлісгоспах, лісництвах.
 
«Правилами пожежної безпеки в лісах України» протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі;
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів;
- відвідування населенням хвойних насаджень при високій температурі навколишнього середовища;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
- залишати у лісі обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом ганчір’я;
- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами;
- використовувати на полюванні пижі, виготовлені із горючих матеріалів;
- розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – мішаного, 20 м – листяного лісу склади паливно-мастильних матеріалів, автозаправні станції, смітники, житлові і виробничі приміщення;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (в т. ч. проводити сільськогосподарські пали);
- залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв’язку деревні залишки та горючі відходи;
- звалювати та спалювати в лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи;
- здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових і інших горючих речовин.
 
Стаття 77 Адміністративного кодексу України передбачає за порушення правил пожежної безпеки штраф від 850 до 2550 гривень.
 
Всі новини