Європейський день захисту дітей від сексуального насильства

Починаючи з 2015 року, 18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.
Це є свідченням визнання європейською спільнотою масштабності проблеми насилля над цією вразливою категорією населення, яка не оминула й Україну.
З метою покращення інформування дітей та їх батьків, працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді  спільно  з працівниками районного центру зайнятості до «Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації» проведено семінар з безробітними на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці»
На жаль, проблема сексуального насильства над дітьми не подолана в усьому світі і в Україні на цей час постає надзвичайно гостро. Слід зазначити, що сексуальне насильство над дитиною є латентним явищем. Діти та батьки дітей, які пережили його, нерідко не розповідають про те, що сталося, і не повідомляють про злочин у відповідні служби. Тому надзвичайно важливо виявляти такі випадки, не допускаючи тривалого насилля чи нових його жертв. Дорослим, а передусім батькам, вихователям та вчителям варто звернути увагу на можливі індикатори у поведінці дітей, які зазнали сексуального насильства. Ці прояви не є визначальними, але дозволяють припустити наявність сексуального насильства, якщо вони спостерігаються протягом тривалого часу або в особливих комбінаціях.
Важливим індикатором сексуального насильства є спроби дитини розповісти про нього або вербально, або в малюнках.
Поряд з цим необхідно навчити дитину правилам соціальної поведінки: не розмовляти з невідомими людьми, не брати цукерок чи інших солодощів від незнайомців, не підтримувати розмову про себе та свою сім’ю та інше.
Встановіть та намагайтесь підтримувати з дитиною такий рівень довіри, щоб вона змогла розповісти вам різні «нестандартні» ситуації і при цьому розуміла, що кричати на неї ви не будете. Інколи діти краще будуть терпіти, але не скажуть, оскільки бояться покарання.
 
В.о.директора РЦСССДМ       Я. Поповська
 
 
 
 
 
 
Всі новини