Владислав Скальський: Спільними зусиллями ми повинні зупинити незаконну торгівлю пальним

Припинення діяльності  20 нелегальних АЗС, порушення 17 кримінальних проваджень , вилучення  з незаконного обігу понад 30 тис. тонн пально-мастильних матеріалів – такі на Вінниччині  перші підсумки масштабної кампанії по боротьбі з  незаконною торгівлею пальним.
 
Про виклики та проблеми, які виникли  під час відпрацювання  місць незаконного збуту ПММ  йшлося  сьогодні під час засідання міжвідомчої регіональної групи щодо вжиття заходів з протидії нелегальному обігу пального  на території Вінницької області.
Звертаючись до членів  робочої групи, голова  Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський  подякував  за  оперативність та активність відповідних служб та відомств, а також наголосив, що такі  підходи в роботі мають бути під час вирішення всіх проблем як  державного, так і регіонального рівня.
«Я  неодноразово підкреслював, що будь – яка підприємницька діяльність в галузі  торгівлі  пальним без сплати відповідних платежів, без ліцензії -  це фактично вкрадені  гроші  з розвитку територіальних громад, і ми повинні мати абсолютно нульову толерантність по відношенню  до таких процесів», - зауважив Владислав Скальський
В свою чергу, прокурор Вінниччини Костянтин Мерімерін наголосив, що з початку  оголошення даної кампанії в області  зареєстровано майже 20 АЗС, які  здійснювали  діяльність незаконно.
 
«Нами було зареєстровано до єдиного реєстру досудових розслідувань 17 кримінальних проваджень за  вказаними фактами, в  ході яких проведено 22 обшуки  і огляди. Демонтовано  9 АЗС ( зусиллями правоохоронцями -6 ,    демонтували самі власники - 3). Крім того,  вилучено  у вказаних АЗС відповідну фінансову документацію та техніку. При цьому, з незаконного обігу вилучено понад 6 тисяч  літрів скрапленого газу   та  близько 30 тисяч  літрів дизельного пального . Наразі  ще тривають слідчі  дії, проводиться робота щодо виявлення  подібних фактів»,- наголосив Костянтин Мерімерін. 
Прокурор області  також зауважив, що в регіоні  є такі АЗС, які  за своїми візуальними характеристиками не відповідають дозвільним документам. «Постає питання: яким чином вказані  АЗС отримали відповідні  ліцензії? Тому  ми спільно із представниками Держпраці, ДСНС  проведемо експертні  дослідження   і  надамо юридичну  оцінку діям  посадових осіб, які  видавали такі  ліцензії»,- зауважив Костянтин Мерімерін.   
 
Звітуючи про свою роботу  з даного питання , в.о. начальника ГУ ДФС у Вінницькій області  Олег Мартинюк  зауважив, що з метою здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері обігу пального, торік проведено 43 перевірки, за результатами яких застосовано фінансових  санкцій   на суму –  15 млн. 555 тис. грн. Але  й досі  немає жодного судового рішення  по отриманню даних фінансових санкцій.
 Підсумовуючи засідання, очільник  області  Владислав  Скальський   наголосив  на  безкомпромісному зупиненню незаконної торгівлю пальним:
«Я особисто звернувся  і до начальника  Генштабу,  і до Міністра оборони України задля того, щоб була  налагоджена  оперативна  співпраця  з військовими. На жаль , ми маємо   цілу низку  факторів,  які  заважають нам  оперативно працювати», - зауважив Владислав Скальський.
Він також відмітив,що важливим  джерелом  інформації  по виявленню  незаконної торгівлі  пальним можуть бути патрульні  екіпажі  поліції. В свою чергу, начальник  ГУНП у Вінницькій області Юрій Педос  наголосив, що крім  патрульних  до цієї роботи долучені і групи швидкого реагування.  
 
«Так, на території  області задіяно майже сотню  екіпажів ГШР, які,  виявляючи такі  факти, оперативно повідомляють про це , а також забезпечують охорону  громадського порядку  під час демонтажу незаконних АЗС»,- сказав Юрій Педос.
Дана робота синхронно проводиться  по всій  території України. Наразі на  завтра, 9 січня,  запланована Всеукраїнська селекторна нарада, де йтиметься мова про основні проблеми у протидії незаконній торгівлі пальним, кількість виявлених  фактів  незаконної діяльності АЗС.  
 
 
Всі новини