Увага! Ускладнення погодних умов

За  даними УкрГідрометцентру, в наслідок впливу активного циклону в Україні очікуються складні погодні умови: Вдень 8 лютого в Одеській, Миколаївській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях сильні опади у вигляді дощу та мокрого снігу, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу. Протягом 9 лютого: в Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Вінницькій, Житомиській, Черкаській, місцями Київській та Чернігівській областях сильний сніг, мокрий сніг, налипання мокрого снігу, хуртовини (приріст снігового покриву 10-20 см), на дорогах ожеледиця; в Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській областях сильний дощ та мокрий сніг, місцями ожеледь і налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця.
Також за даними Вінницького обласного центру з гідрометеорологіїна території Вінницької області передбачаються такі погодні умови на період з 06 по 09 лютого
Метеорологічна обстановка:На Вінниччині денна плюсова погода чергуватиметься з морозною вночі.  Внаслідок  впливу активного циклону з південного заходу вдень 8 та впродовж доби 9 лютого очікуються складні погодні умови: сильні опади у вигляді мокрого снігу, місцями хуртовини, пориви вітру, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу, ожеледиця.
06лютого вдень:   Хмарно з проясненнями, без істотних опадів, місцями ожеледиця.
Вітер західний, 5-10 м/с.
Температура 0-5оморозу.
07-08 лютого: Хмарно з проясненнями, 07.02 вночі без істотних опадів,  08.02 вночі часом невеликий мокрий сніг, вдень сильний сніг, мокрий сніг, місцями ожеледь, місцями налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця.
Вітер південно-східний, 7-12 м/с, 08.02 місцями пориви, 15-20 м/с.
Температура  07.02 вночі 6-8о морозу, вдень 0-2о тепла,
08.02 вночі від 3о морозу до 2о тепла, вдень від 1о морозу до4о тепла.
За попередніми даними:
09-10 лютого:Хмарно з проясненнями, 09.02 сніг, мокрий сніг, місцями сильний, місцями ожеледь, місцями налипання мокрого снігу, 10.02 невеликий сніг, мокрий сніг, на дорогах ожеледиця. 
Вітер північно-західний, 5-10 м/с.
Температура 09.02 вночі від 3о морозу до 2о тепла, вдень від 1о морозу до4о тепла,  10.02  вночі 0-5о морозу, вдень 0-5о тепла.
Гідрологічна  обстановка:
Льодові явища зберігаються у вигляді заберегів та тонкого льодоставу з ополонками. Лід поступово руйнується, місцями льодохід.
 
Тому прохання до жителів району не вирушати без необхідності в далеку дорогу, уразівиникнення надзвичайної ситуації телефонуйте: 2-14-63, 2-23-65, 2-10-48 або 101, 102, 103.
 

ПАМ′ЯТКА   НАСЕЛЕННЮ

Снігові замети

Зимові прояви стихійних сил природи нерідко виявляються у снігових заметах внаслідок снігопадів і хуртовин. Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, дуже впливають на господарську діяльність населення, особливо з наступним різким похолоданням (сильний мороз) або потеплінням (швидке танення снігу або ожеледь).

Негативний вплив цих явищ приводить до того, що різко погіршується видимість, переривається транспортне сполучення як в місті, так і між населеними пунктами області. Випадання снігу з дощем при зниженій температурі повітря і ожеледі створює умови для зледеніння ліній електропередач, зв’язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що нерідко викликає їх руйнування.

З оголошенням штормового попередження – необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті, створити вдома необхідний запас продуктів (води, палива), виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива.

Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості.

Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба встановити двигуном у навітряну сторону. Періодично треба виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом. Крім того, не занесений снігом автомобіль - гарний орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення “розморожування двигуна”, якщо система охолодження залита водою. При прогріванні автомобіля важливо не допускати затікання в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів: з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.

Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття; із двигунів необхідно злити воду.

Ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново заготувати у необхідній кількості корми і воду для тварин.

Всі новини