Взяли участь в обласному Форумі з нагоди Дня усиновлення

На  знак визнання  високої місії  людей, які взяли на виховання в свої сім»ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, держава 30 вересня відзначає День усиновлення, який невипадково  припадає на православний  день Віри, Надії і Любові.
Тож, 25 вересня 2019 року в конференц-залі Галереї ХХІ відбувся VIIІ обласний форум з нагоди Дня усиновлення, який був організований службою у справах дітей облдержадміністрації.  У роботі форуму взяли участь працівників служб у справах дітей районів і міст області, представники ОТГ, керівники закладів інституційного догляду для дітей, представники дотичних до охорони дитинства департаментів,  управлінь, служб, а також прийомні батьки, батьки - вихователі ДБСТ, опікуни, піклувальники, усиновлювачі.  
Під час зустрічі основна увага була приділена питанню деінституціалізації, а також реалізації права дитини на виховання в сімейному оточенні. Начальник служби у справах дітей ОДА Тетяна Дорош порушила актуальні питання в галузі охорони дитинства.
«Щорічно більше тисячі дітей перебувають на обліку профільних служб як ті, що перебувають у складних життєвих обставинах. За минулий рік 78 дітей поставлені на облік як ті, що постраждали від насильства, зокрема, 26 дітей – від фізичного, 41 – від психологічного, 8 – від сексуального, а двоє дітей були продані в рабство батьками», - зазначила Тетяна Дорош.
За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації, на обліку в закладах інституційного догляду всіх форм підпорядкування області перебувають майже 3 тис. дітей.
Також були порушені питання щодо підготовки висококваліфікованих фахівців, наставництва в освітній галузі, випадків скасування усиновлення, співпраці усиновлювачів із керівниками інтернатних закладів, а також проведення обов’язкового навчання для тих осіб, які планують всиновити дитину, забезпечити щасливе дитинство та підготувати її до дорослого життя.
Під час форуму присутні ознайомилися з роботою мобільних бригад – спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства, які надають їм психологічну допомогу та фахові консультаційні послуги із виїздом до територіальних громад, а також у телефонному режимі. Загалом, у 12 регіонах України створено 54 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. У Вінницькій області роботу 4 мобільних бригад забезпечують 12 працівників.
Значна увага була приділена процесам деінституціалізації у державі. Так, про діяльність Серебрійського навчально-реабілітаційного центру Могилів-Подільського району Вінницької обласної Ради розповіла директор закладу Зоя Калашнікова. За її словами, наразі в навчально-реабілітаційному центрі є 20 фахівців-дефектологів, які безпосередньо працюють із вихованцями.
Про роботу із дітьми, зокрема, про забезпечення медико-соціального захисту у Вінницькому обласному спеціалізованому будинку дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки поінформувала головний лікар Надія Андрієвська.
Натомість, опікун з смт. Вапнярка Любов Главацька, під наглядом якої протягом багатьох років виховуються діти з непростими долями, поділилася власним досвідом подолання складних ситуацій у роботі з вихованцями.
Під час обласного форуму також виступили батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу Могилів-Подільського району Руслан та Арчана Ткачуки, які розповіли про роботу ДБСТ та виховання дітей. 
Довідка:
Станом на 01.09.2019, на Вінниччині 93,2 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання.
З початку 2019 року в області створено 3 прийомних сім’ї. Упродовж 9 місяців 2019 року до сімейних форм виховання (дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї) влаштовано 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За інформацією служби у справах дітей ОДА, станом на 25 вересня поточного року в області усиновлено 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
З 591 дитини, які на сьогодні перебувають в обласному банкові даних дітей, які можуть бути усиновленими, 420 мають братів та сестер, з них 61 дитина з особливими потребами. 476 дітей з 591 вже влаштовані до сімейних форм виховання, 360 з них мають братів та сестер.
Сьогодні на обліках усиновлених дітей, нагляд за умовами проживання та виховання яких здійснюють служби у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення, перебуває 725 дітей, які проживають в 622 сім’ях.
 
 
 
 
Всі новини