«Трагедія, історія, пам’ять»: в закладах культури району відкрито ряд книжкових виставок

Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеку, яку приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Того дня в 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц.
В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулись масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр.
27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.
Бібліотечні заклади району  також приєднується до вшанування цієї скорботної дати і відкривають книжкові виставки, перегляди літератури. «Історія скорботи та героїзму»  - під такою подані матеріали у книжковій виставці Липівської сільської бібліотеки.  «Трагедія, історія, пам’ять» - перегляд літератури в  Яришівській  сільській бібліотеці. «Голокост: душа розіп’ята на хресті» - книжкова виставка в Комаргородській сільській бібліотеці.
 
 
 
Всі новини