Тренінг для демобілізованих учасників АТО

  09.11.2016 в Томашпільському районному центрі зайнятості відбувся психологічний тренінг, на який була запрошена кваліфікований психолог  волонтер Євсєєва Людмила Іванівна задля надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулись із зони бойових дій.
  Розпочала захід директор Томашпільського районного центру зайнятості –Чижевська Надія Володимирівна, докладно ознайомила присутніх зі станом ринку праці в районі, соціальними послугами, які надає служба зайнятості, попитом на робочу силу.
  Тренер  акцентувала увагу присутніх на проявленні посттравматичного стресового синдрому, що виникає у військовослужбовців, які приймали участь у бойових діях та бачили всі реалії війни; наголошувалося на критеріях і факторах, які сприяють успішній адаптації бійців до мирного життя.
  Цікавою та повчальною частиною заходу було проходження психологічних тестів на самопізнання та усвідомлення себе і своїх слабких сторін, учасники вчилися долати психологічні бар’єри та перебувати у стійкому психоемоційному стані.
  Атмосфера аудиторії була позитивна, учасники активно приймали участь у обговоренні тих чи інших психологічних вправ, висловлювалися та аналізувалися власні думки, почуття та мотиви до активізації внутрішніх ресурсів.
  По закінченні заходу військовослужбовці подякували за надану їм допомогу, а також висловили свої твердження щодо необхідності в проведенні подібних заходів.
  «Людина не павук, щоб день за днем сидіти в своєму звичному павутинні... Адже людину робить його майбутнє, а не минуле. І, не важливо, де вона була вчора, а важливо і потрібно знати, де вона сьогодні. Саме тут, і саме зараз!» - як підсумок зазначила тренер.
 
 Горбенко К.А.
 
 
 
 
Всі новини