Сергій Савчук: Енергомодернізація житла та належна підготовка до зими залишаються пріоритетами українців

  За останній тиждень, з 17 по 24 жовтня 2016 року, населення залучило на енергомодернізацію своїх осель більше 66 млн гривень. З них 65 млн грн буде спрямовано фізичними особами на утеплення індивідуального житла. Ще 1,7 млн грн освоюватимуть 15 ОСББ на проведення енергоефективних заходів у багатоповерхівках.
  Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи дані щотижневого моніторингу Урядової програми з енергоефективності.
  «Вже два роки працює програма допомоги населенню та ОСББ при утепленні. Щотижня ми аналізуємо попит на неї. У результаті маємо беззаперечний факт: з початку дії програми, як і сьогодні, люди зацікавлені в підвищенні енергоефективності свого житла, у пошуку альтернативних методів опалення, у заміні газових котлів на твердопаливні, у впровадженні тих заходів, які зменшать комунальні платіжки. Держава, у свою чергу, підтримує їх у цьому та підставляє своє плече: з початку дії програми, з жовтня 2014 року по жовтень 2016 року, з держбюджету населенню та ОСББ виплачено більше 1 млрд грн безповоротної фінансової допомоги на утеплення», - підкреслив Голова.
  Сергій Савчук нагадав, що попит на програму з боку ОСББ залишається стабільно високим. Цієї осені за Урядовою допомогою звертається по 15-20 ОСББ в тиждень. Це вдвічі більше ніж, наприклад, весною цього року. Така статистика вчергове демонструє потребу ОСББ у співфінансуванні заходів. Адже залучення коштів з різних бюджетів в енергоефективні заходи значно здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання.
  Загалом, з початку дії Урядової програми з енергоефективності її учасниками стали більше 180 тисяч родин, які разом залучили майже 2.5 млрд грн на утеплення житла. З них 444 ОСББ освоїли 56,67 млн грн на утеплення багатоповерхівок.
 
Всі новини