З 1 жовтня житлові субсидії громадянам призначаються за оновленим порядком

Про основні зміни, внесені у процес розрахунку субсидій, інформувала під час наради в голови облдержадміністрації Валерія Коровія директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна.
«Серед найголовніших аспектів – повернення до призначення субсидій на рік: з травня по травень. Також з 1 жовтня до сукупного доходу не враховуються сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби. Крім того, мають право на субсидії ті працівники, в яких не сплачено ЄСВ з вини роботодавця. Внесені зміни і стосовно площі: 120 кв. м для квартири та 200 кв.м для будинку – опалювальної, а не загальної площі, -  повідомила Наталя Заболотна. – Разом з тим, мають право на субсидію родини, у яких член домогосподарства перебуває в складних життєвих обставинах, зокрема, це тяжкі тривалі хвороби, та має підтвердження ЛКК. А також, якщо один із членів домогосподарства працездатного віку є алко- або наркозалежним, про що є відповідне підтвердження з медичними довідками. У цих випадках субсидії призначатимуться за рішенням комісії».
Крім того, за словами директора Департаменту, на понаднормову площу, але не більше ніж 30 % від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства, та діти з інвалідністю.
«Окремою зміною є те, що сьогодні субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Раніше, якщо обов’язкова частка платежу за послугу становила, наприклад, 200 гривень, а було спожито на 120 гривень, сплаті підлягала обов’язкова частка. Сьогодні ж оплата відбувається за фактичним обсягом спожитого», - наголосила Наталя Заболотна.
Також, зауважила вона, без обов’язкової сплати ЄСВ за рішенням комісії субсидію можуть отримувати: безробітні в сільській місцевості, районних центрах і селищах міського типу, у містах – лише ті безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості; а також громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально.
 
        
Всі новини