Чим конкурентніше середовище, тим більш привабливим воно є для ефективного бізнесу, - Валерій Коровій

 
У Вінницькій області, за словами голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, такий сприятливий бізнес-клімат вдалося створити.
«Три тижні тому американська агенція USAID провела й опублікувала дослідження щодо рівня ділової активності. Вінницька область вперше зайняла перше місце в Україні, причому за усіма чотирма позиціями стала безперечним лідером. Це притягує, тому що на нашу область в цій частині дуже багато дивляться», - підкреслив керівник ОДА.
Валерій Коровій переконаний: чим конкурентнішим є середовище, тим воно більш привабливе для ефективного бізнесу. «Будь-яке адміністративне втручання, отримання додаткових конкурентних переваг не за рахунок власної діяльності лише спотворює конкурентне середовище. Навіщо тоді працювати ефективно, якщо можна заробляти прибуток за рахунок того, що ти користуєшся владною підтримкою?», - зауважив голова облдержадміністрації.
За словами керівника регіону, сьогодні на Вінниччині реалізується стратегія, яка б дала можливість створити велику кількість робочих місць для зайнятих на так званому «сірому» ринку праці.
«У Вінницькій області нараховується 780 тисяч населення працездатного віку: від 17 до 60 років. Працює за трудовими книжками 280 тисяч осіб, ще 180 тисяч – в малому бізнесі. Виникає логічне запитання: а де ще 300 тисяч? Статистика говорить, що це економічно неактивне населення. Але насправді ми маємо справу з великою кількістю людей, які працюють на так званому «сірому» ринку зайнятості: на сезонних роботах, в домашньому господарстві, на заробітках. Це величезна маса людей, які представляють величезний трудовий потенціал, і ми повинні його задіяти», - підкреслив Валерій Коровій.
Він водночас зазначив, що такі потужні компанії як Delphi та Fujikura, які зайшли в регіон, а також ще одна японська компанія, з якою нині ведуться перемовини, дадуть можливість лише у містах Вінниця та Немирів створити більше 5 тисяч нових робочих промислових місць. «Ми зараз хочемо створити робочі місця, які не вимагають тривалого часу для підготовки робочої сили. Але наша вимога дуже проста: заробітна плата повинна бути на 30 % вища, ніж середня по місту Вінниця. Це унікальна річ, тому що тепер на ринку праці Вінниці всі великі підприємства почали підвищувати заробітну плату своїм працівникам. І я, як голова обласної державної адміністрації, зроблю все для того, щоб рівень конкуренції на ринку зайнятості був настільки потужним, аби кожен з величезною повагою відносився до людини праці і ніхто не міг на цьому спекулювати», - наголосив керівник Вінниччини.
За словами Валерія Коровія, зараз обласна влада починає реалізувати другий етап стратегії, за якого б інвестори не просто розміщували на території краю власні виробничі потужності, а щоби у Вінницьку область, місто Вінниця почали приходити материнські компанії, які б давали тут робочі місця так званим «білим комірцям». І це, за переконанням голови ОДА, неодмінно буде зроблено.
 
 
Всі новини