Прем’єр-міністр: Інтеграція до енергоринку ЄС, спільне управління ГТС та збереження газового транзиту через Україну – ключові завдання співпраці з ЄС в енергетиці

Україна ставить за мету повністю інтегруватися до енергоринку ЄС, а також зберегти свою роль як ключового транзитера газу при спільному управлінні газо- транспортною системою України. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Віце-президентом Європейської Комісії з питань енергетичного союзу Марошем Шефчовічем.
За словами Глави Уряду, поширення на Україну режиму внутрішнього ринку газу ЄС є ключовим елементом концепції постачання газу в ЄС та Україну після 2019 року – часу завершення існуючого контракту на транзит російського газу по території України.
«За останні три роки Україна повністю змінила умови функціонування ринків газу та електроенергії відповідно до європейських вимог. Ці зміни підтверджують очевидне: наша головна мета – це інтеграція України до енергетичного ринку ЄС, – сказав Володимир Гройсман. – У свою чергу українська ГТС довела свою надійність і здатність забезпечувати безперебійний транзит газу навіть у складних умовах. Саме тому ми й надалі закликаємо об’єктивно і тверезо оцінити загрози від російського проекту «Північний потік-2», який є виключною енергетичною зброєю Росії, спрямованою як проти України, так і проти країн Європейського Союзу».
Глава Уряду також повідомив про хід запровадження загальнодержавної програми енергоефективності і створення Фонду енергоефективності, а також подальшого процесу анбандлінгу НАК «Нафтогаз України».
«Завдяки нашому тісному партнерству енергетична сфера є однією з найбільш передових у контексті виконання наших зобов’язань за Угодою про асоціацію з Євросоюзом», – зазначив Володимир Гройсман.
Всі новини