Вінниччина увійшла до списку областей, де медичні заклади автономізовані стовідсотково

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, у 4 областях автономізовано 100%  медичних закладів, а саме: у Вінницькій, Полтавській, Черкаській та Волинській.
 
Загалом, рівень автономізації в Україні досягнув 91%. 
 
Автономізація - це одна з обов'язкових умов для підписання договорів з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). Заклади, що перейшли у статус комунальних некомерційних підприємств отримуватимуть пряму оплату з державного бюджету від НСЗУ. Вони, як неприбуткові підприємства, зможуть самостійно розпоряджатися отриманими грошима. Статус КНП дозволяє встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників в колективному договорі, а також відв’язує заробітні плати від єдиної тарифної сітки.
 
“Станом на 15 січня по всій Україні 91% закладів по Україні автономізовано. Вони стали неприбутковими підприємствами. Тепер у керівника закладу більше свободи, влади і більше відповідальності. Це не лише відповідальність особисто керівника, а й  місцевої влади перед населенням – чи зможуть вони забезпечити допомогу.
 
Решта лікувальні заклади ще в процесі. Необхідно вчасно отримати статус комунального некомерційного підприємства та укласти договір, щоб на пряму отримувати оплату з державного бюджету від НСЗУ з 1 квітня. 
 
Важливим є також процес комп’ютеризації робочих місць лікарів, обрання медичної інформаційної системи та оновлення ліцензії”, -  зазначає міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
 
Після автономізації заклад має оновити свою ліцензію. У жовтні Верховна Рада прийняла Закон про концесію, яким встановила термін для оновлення ліцензії - 6 місяців (раніше було 3 місяці). Ці зміни були прийняті Верховною Радою України на початку жовтня.
 
Міністерство охорони здоров'я України нагадує: ВРУ запровадила спрощений режим автономізації медичних закладів до кінця 2020 року. Це означає, що кредитори державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що реорганізуються, не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання або забезпечення виконання зобов’язання. Згода кредитора на заміну боржника у зобов’язанні у такому разі не вимагається; обов’язкова оцінка майна не застосовується.
Всі новини