Відділ статистики у Томашпільському районі інформує:

ГОТУЄМОСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ПЕРЕПИСУ НАСЕЛЕННЯ – ВПОРЯДКОВУЄМО АДРЕСНЕ ГОСПОДАРСТВО
 
Відповідно до розпорядження КМУ від 9 квітня 2008р. № 581-р у 2020 році заплановано проведення Всеукраїнського перепису населення. Востаннє він проводився в Україні ще 2001 року. До перепису починають готуватися вже сьогодні, зокрема і в Томашпільскому районі. 
За останні роки ми спостерігаємо зменшення населення, старіння, високу смертність у працездатному віці, зменшення народжуваності, збільшення навантаження на пенсійну реформу, доволі низьку середню тривалість життя. Але дати повну відповідь щодо того, що відбулося з населенням, може лише повномасштабний перепис.  Сьогодні міграційний рух у нас неконтрольований: ми не до кінця розуміємо як зовнішню, так і внутрішню міграцію, не можемо об’єктивно оцінити мобілізаційний ресурс, правдиву ситуацію на ринку праці. Головна відмінність майбутнього перепису від попереднього у тому, що проводитиметься він безособово, тобто анонімно. «Особа фігуруватиме як статистична одиниця. У всіх попередніх переписах у бланках вказувалося ПІБ. Тобто зараз стоїть питання збереження конфіденційності, захисту інформації, унеможливлення її передачі іншим структурам чи установам. Інформація, яку повинні будуть подати респонденти, буде згрупована у 5 модулів – демографічні ознаки, зайнятість, міграція, житлові умови, для сільського населення передбачено додатковий модуль щодо сільськогосподарської діяльності. Зокрема модуль «демографічні ознаки» включатиме питання про стать, вік, місце народження, громадянство, етнічне походження чи національність, мовна ознака, сімейний стан, освіта, засоби існування. У модулі «зайнятість» потрібно буде надати інформацію про місце основної роботи, а для безробітних про її пошук. Модуль «міграція» включатиме питання про  нинішнє та минуле місце проживання, зокрема за кордоном, планів на майбутнє щодо виїзду за кордон. Окремий блок буде для внутрішньо переміщених осіб. Їх проситимуть надати інформацію про причини переїзду і облаштування на новому місці проживання. Модуль «житлові умови» включатиме питання щодо площі житла, типу володіння, року побудови благоустрою території. 
Для перепису 2020 мають максимально задіяти нові технології. На заміну паперовим анкетам прийдуть планшети. 
У Томашпільському районі підготовку до перепису уже розпочали. На порядку денному – впорядкування адресного господарства. Ми почали роботу з актуалізації картографічного матеріалу, уточнення меж населених пунктів. Дуже важливо упорядкувати вказівники з назвами вулиць і номерами  будинків. Ми це все обстежимо. А тому прохання до всіх жителів району встановити адресні таблички на видних місцях (будинках, воротах, парканах).
 
Начальник відділу  статистики  у Томашпільському районі Тименюк В.Ю.  
 
Всі новини