Вшанували Кобзаря

205-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Томашполі. До пам’ятника Кобзареві традиційно поклали вінки та живі квіти. Прийшли вшанувати митця близько сотні томашпільчан, зокрема перший заступник голови РДА Віктор Ставнійчук, заступник голови районної ради Лариса Нароган, представники ОТГ,  колективи установ та організацій району, школярі, маленькі дошкільнята та небайдужа громадськість. 
 
Тарас Григорович Шевченко - український поет, художник, прозаїк, етнограф, революціонер-демократ, діяч українського національного відродження. Народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Черкаської області в сім'ї кріпосного.
У 1840 році вийшла перша збірка віршів «Кобзар», куди увійшло вісім поетичних творів. Книга розійшлася за два тижні і стала дуже популярною. Окремими виданнями вийшли поеми «Гайдамаки» (1841) і «Гамалія» (1844). У 1847 році за свої вірші Тарас Шевченко був заарештований і відправлений у заслання із забороною писати і малювати.
Помер поет 10 березня 1861 року в віці 47 років. Прах Тараса Шевченка, відповідно до його «Заповіту», перевезений до України і похований на Чернечій горі біля Канева.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Всі новини