Надання екстреної медичної допомоги - пріоритетне завдання для області

Валерій Коровій: Надання екстреної медичної допомоги - пріоритетне завдання для області і для держави, адже йдеться про головний її ресурс – життя і здоров'я громадян

Про перспективи розвитку системи екстреної медичної допомоги на Вінниччині йшлося сьогодні на апаратній нараді в обласній державній адміністрації.
 
Директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович у формі презентації поінформувала учасників наради про стан, інфраструктуру, технічне оснащення системи екстреної медичної допомоги в регіоні, а також про забезпеченість структури лікарями та молодшим медичним персоналом, автомобільним транспортом та медичним обладнанням.
 
Особливу увагу було приділено забезпеченню системи екстреної медичної допомоги автомобілями. Так, за повідомленням Людмили Грабович,  в області наявні 13 реанімобілів типу С (27% від потреби) та 64 спеціалізовані автомобілі типу В (44% від потреби). Наявні по Україні: тип С – 28,4 %, тип В – 80,5 %.
 
За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я  Вінницької ОДА, в області на даний час  наявні понад  200  автомобілів екстреної медичної допомоги, з них придатні до експлуатації – 85, капітального ремонту потребують – 38, а 20 підлягають списанню. 5 автомобілів передані в АТО.
 
Коментуючи таку ситуацію, голова ОДА Валерій Коровій зазначив: «Враховуючи період  амортизації автомобілів (в середньому 10 років), то ми мали б з обласного бюджету щороку купувати 20 машин. Ясно, що таких коштів у бюджеті немає. Тож маємо шукати додаткові джерела фінансування, працювати з органами місцевого самоврядування, з містами обласного значення, які мають добре наповнення бюджету, і в такий спосіб проводити капітальний ремонт автомобілів екстреної медичної допомоги, доукомплектовувати їх, тобто  - рухатись вперед».
 
Як прокоментував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, з початку поточного року на розвиток медичної галузі в області за рахунок перевиконання бюджету із вільних залишків було виділено майже 100 млн. грн. Проте,такого ресурсу все-одно недостатньо.
 
Тож, Валерій Коровій наголосив на необхідності профільному департаменту проаналізувати  усі державні програми в галузі медицини,  які забезпечені фінансуванням, задіяти  ДФРР, субвенцію на соціально-економічний розвиток, скласти програму закупки «швидких» у співфінансуванні із місцевих бюджетів за прикладом програми «шкільний автобус».
 
«Ми повинні вибудувати роботу так, щоб кожен рік відновлювати 10% автомобільного парку  служби екстреної медичної допомоги»,- підсумував голова ОДА.
 
В ході презентації Людмила Грабович окреслила пріоритети розвитку екстреної медичної допомоги в області на перспективу до 2020 року.
 
Серед довгострокових завдань - наближення цілодобової якісної екстреної медичної допомоги до кожного пацієнта області та створення умов для сталого функціонування системи екстреної медичної допомоги   шляхом охоплення всіх районів області централізованою оперативною диспетчерською, введенням інноваційних технологій, покращенням матеріально-технічної бази  та ефективної кадрової політики.
 
Серед стратегічних пріоритетів Людмила Грабович визначила 5 основних:
 
-  Регіональний проект «Вчасна   допомога»;
 
- Покращення матеріально-технічної бази   системи  ЕМД  відповідно  до  сучасних вимог;
 
- Впровадження сучасної моделі управління   в системі екстреної медичної допомоги;
 
- Забезпечення населення екстреною медичною допомогою під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків;
 
- Побудова сучасної системи екстреної медичної допомоги на госпітальному етапі.
 
Стратегічним завданням директор  Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА визначила також  приведення у відповідність до вимог Закону України  «Про екстрену медичну допомогу» відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги.
Всі новини