ЯК МОЖНА ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМ ВЗИМКУ ?

На календарі лютий, а це означає, що зима разом з усіма її ознаками: холоднечею, снгігом, ожеледецею у розпалі. Коли вулиці заметені снігом і обледенілі, кожна людина ризикує втратити рівновагу й упасти. Як же уникнути падінь, а якщо таке трапилось, то бодай мінімізувати їх наслідки для здров’я?  
Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті валізами. Пам`ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
 При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров`я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м`язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
 Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. 
 Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини, і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а можливо, й до загибелі.
Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп`яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало. У стані сп`яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, - терміново зверніться до лікаря до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
 
Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку дуже велику небезпеку являють собою бурульки особливо у період танення льоду та снігу.
Найбільша небезпека травмуватися льодяними бурульками існує в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків.
Уважними слід бути під час прогулянок у парку, особливо з дітьми. На високих деревах у парках, обабіч алей, вулиць може утворюватись сніговий покривз бурульками. Загрозливою є ситуація поблизу підїздів багатоповерхових будинків та при вході до торгівельних закладів, вірогідність травмувань у цих місцях є найвищою.
Ні вякому разі не можна заходити за спеціальні огорожі, якими огороджені небезпечні місця, а в місцях їх відсутності - самому звертати увагу на нявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.
По можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями населеного пункту.
А керівники організацій та установ, власники інших закладів повинні подбати, аби на дахах їх будівель не утворювались бурульки і льодові нарости.
 
 
Валенина Колеснік,
начальник відділу праці та соціально –
трудових відносин управління праці та 
соціального захисту населення Томашпільської РДА
 
Всі новини