Питання впровадження медичної реформи - на контролі

7 грудня 2017 р.  в  ресурсному  Центрі розвитку громадян Томашпільського району було  проведено круглий стіл  за участю голови РДА  Олександра Закорченного, заступника голови РДА Наталії Бандиш, заступника голови районної ради Лариси Нароган, головного лікаря Томашпільського РМЦ ПМСД Віктора Затирки та сімейних лікарів району  по питанню  впровадження медичної реформи в Україні та обговорення проблемних питань. Участь в роботі круглого столу також взяли керівники управлінь та відділів РДА, соцзакладів району, представники ЗМІ.
«В суспільстві назріла необхідність прийняття медичної реформи, - зазначив на початку засідання  очільник району Олександр Закорченний - сьогодні  на засіданні ми почуємо про перспективи, які маємо, і вислухаєм різні точки зору на реформування».
Головний лікар Томашпільського РМЦ ПМСД Віктор Затирка зазначив, що наразі в усіх закладах охорони здоров’я первинної ланки  району створені належні умови для комфортного та якісного обслуговування населення завдяки проведених у минулих роках ряду ремонтних робіт у ФАПах та амбулаторіях, та  - у поточному році - повним  забезпеченням комп’ютерною технікою медпрацівників.
В ході проведених дискусій сімейні лікарі району зазначили що однією, чи не найважливішою, умовою успіху реформи галузі охорони здоров’я -  є створення єдиного медичного простору, тобто єдиної електронної системи охорони здоров’я, яка міститиме реєстри пацієнтів та інші бази даних.  Радує й те, що в новаціях, які сьогодні відбуваються, важливим аспектом є впровадження  телемедицини. Разом з цим було висловлено побоювання щодо значного збільшення навантаження на лікаря, оскільки МОЗ України пропонує орієнтуватися на наступний норматив — 1 сімейний лікар має обслуговувати 2 тис. пацієнтів, що за словами лікарів буде непосильним. «Потрібно враховувати і той аспект що в місті, враховуючи густоту населення, 1 лікар може обслуговувати жителів в межах навіть 1 кварталу, тоді як у деяких населених пунктах, особливо в сільській місцевості, де чисельність жителів складає по кілька сотень на 1 населений пункт,  даний радіус може сягати кілька десятків кілометрів.  Очевидно, що забезпечити доступну медичну допомогу для мешканців таких населених пунктів, дотримуючись нормативу, запропонованого МОЗ України, буде складно — доведеться принаймні забезпечити мешканців невеликих сіл та селищ транспортом»,  - додав очільник району О.Закорченний. 
Під час заходу Віктор Затирка звернув увагу присутніх також  на фінансування охорони здоров’я, додавши що  сьогодні сільська місцевість потребує більше лікарів і лише гідна оплата праці зможе переконати молодих спеціалістів залишатися в громадах.
По завершенні засідання учасниками зібрання було вирішено провести попередній аналіз фінансування окремого ФАПу чи амбулаторії з розрахунком навантаження на 1 лікаря двох тисяч пацієнтів та з урахуванням усіх супутніх витрат, які супроводжуватимуть роботу лікаря. А це передусім заробітна плата персоналу, утримання приміщень, оплата комунальних послуг, утримання транспорту та ін., аби визначити перспективи чи інші проблемні питання.  
 
 
 
 
 
Всі новини