ОБЕРЕЖНО! ПТАШИНИЙ ГРИП

На підприємстві «Хутір» с.Бугаків у Немирівському районі Вінницької області 18 січня зафіксовано загибель птиці від пташиного грипу. За попередньою інформацією в ПП «Хутір» станом на 1 січня 2020 року утримувалось близько 98 тисяч голів птиці яєчного напрямку.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м.Київ) 19.01.2020 року встановлено діагноз на грип птиці (звіт про результати дослідження №000453п.м. від 19.01.2020 року).
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці.
Пташиний грип – захворювання птиці, що характеризується ураженням органів дихання та системи травлення. Збудником захворювання є вірус (H5N1), який є споріднений з вірусом грипу типу А у людей та тварин. Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції та послід
Джерело інфекції – дика птиця. Основний шлях передачі збудника – повітряно-крапельний. Хвороба може також поширюватися з інфікованими кормами, питною водою, яйцями, пір’ям.
Симтоми пташиного грипу у птахів – спад активності,посиніння видимих слизових оболонок, гребеня, сережок, набряк голови, діарея, ускладнене дихання, параліч та  раптова смерть.
Симтоми пташиного грипу у людей  - можуть варіюватися від типових для звичайного грипу ( температура, кашель, біль у горлі і м’язах) до інфекційних очей, пневмонії.
Щоб знизити ризик зараження пташиним грипом потрібно:
- уникати контакту з хворою птицею і не торкатись до місць, на які можуть потрапити екскременти хворих птахів;
- після контакту з сирим м’ясом птахів (забій, обробка) та іншими продуктами птахівництва ретельно миють руки з милом, а предмети,  на яких оброблялось м’ясо птиці продезінфікувати;
- вірус пташиного грипу легко знищити за допомогою термічної обробки, тому вживати в їжу продукти птахівництва слід лише після термічної обробки: яйця варити не менше 10 хвилин, м’ясо- не менше 30 хвилин. Вживаючи добре проварене м’ясо птиці, заразитися неможливо;
- яйця не можна вживати сирими; перед приготуванням яєць слід ретельно мити шкарлупу мильною водою;
-  не купувати м’ясо птахів та інші продукти птахівництва,що не пройшли ветеринарно-санітарного контролю, а також у місцях несанкціонованої торгівлі.
 
При виявлені падежу птиці звертатися до Томашпільського районного управління Держпродспоживслужби у Вінницкій області або у Томашпільську РДЛВМ за контактними телефонами:
 2-19-65, 2-16-65.
 
Всі новини