В Україні створена перша централізована закупівельна організація

25 вересня 2019 року за ініціативи Мінекономіки, Кабінет Міністрів України визначив державну установу «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією для проведення тендерів та закупівель за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту) для замовників.
 
«Рішення про визначення ДУ «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією - це крок до оптимізації всього закупівельного процесу, адже, передаючи свої закупівлі до ЦЗО, замовники зможуть значно заощадити свої кошти за рахунок об'єднання однотипних товарів в рамках однієї процедури. Окрім того, впродовж роботи пілотного проекту ДУ «Професійні закупівлі» ми переконалися в її ефективності та результативності. Зокрема, за укладеними договорами було досягнуто економії понад 13% від очікуваної вартості предметів закупівлі. Разом з цим середня кількість учасників склала 3,65, що в 1,5 раза перевищує середній показник по електронній системі закупівель», - прокоментував рішення Уряду перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.
 
Протягом 2017-2018 років, у рамках реалізації пілотного проекту, державна установа «Професійні закупівлі» виконувала функції централізованої закупівельної організації. Тож, враховуючи знання та досвід проведення тендерів в інтересах інших замовників та позитивні результати від реалізації вищезгаданого пілотного проекту, державна установа «Професійні закупівлі» буде продовжувати виконувати функції централізованої закупівельної організації в інтересах замовників, які виявили бажання передати функцію закупівель до професійної організації.
 
Слід зазначити, що створення централізованої закупівельної організації допоможе вирішити такі проблеми сфери публічних закупівель, зокрема:
 
- професіоналізація сфери публічних закупівель (в Україні діє понад 30 тисяч організацій-замовників, в більшості з яких закупівлі здійснюються неефективно. Тому ЦЗО є потужним важелем професіоналізації сфери закупівель завдяки наявності фахового персоналу);
 
- збільшення економії коштів за рахунок агрегації обсягів (понад 30 тисяч організацій-замовників здійснюють по суті однотипні закупівлі товарів широкого вжитку. Об’єднавши такі товари в рамки однієї закупівлі, за рахунок агрегації буде отримано кращу ціну та суттєво зменшено адміністративні витрати на проведення процедур закупівель);
 
- стандартизація закупівель (передбачається, що ЦЗО активно працює з потенційними постачальниками, що значно знизить ризики оскаржень та зриви постачання);
 
- зниження рівня корупції (при централізації закупівель створюється більше можливостей для громадського контролю, моніторингу та вжиття заходів превентивного контролю за рахунок укрупнення закупівлі та значного зменшення загальної кількості закупівельних процедур).
 
Довідково
 
Державна установа «Професійні закупівлі» http://cpb.org.ua/ належить до сфери управління Мінекономіки та є неприбутковою організацією, яка має на меті отримувати дохід для самозабезпечення від наданих послуг в межах визначених статутом та законодавством.
Всі новини