АТ «Вінницягаз» інформує: на що підуть кошти з нового тарифу?

Новий тариф АТ «Вінницягаз» на доставку газу дозволить компанії проводити безкоштовну заміну застарілих лічильників газу, створити обмінний фонд лічильників для населення, а також закупити необхідні матеріали для проведення комплексного приладового обстеження та поточного ремонту газових мереж.
Середній місячний платіж за розподіл природного газу на Вінниччині становитиме близько 122 грн. з ПДВ.
Кошти з щомісячного платежу будуть направлені на:
 - 51 грн.- регулювання тиску в мережах;
 - 22 грн. - регулярне комплексне приладове обстеження газових мереж;
- 20 грн. - податки (ПДВ)
 - 10 грн. - експлуатаційні витрати;
 - 7 грн. - робота АДС;
 - 6 грн. - екстрений ремонт мереж;
 - 2 грн. - встановлення та облуговування лічильників;
 - 2 грн. - сервіс клієнтів;
 - 2 грн. - модернізація мереж.
Також у АТ «Вінницягаз» з’явиться можливість забезпечення в повній мірі матеріальними ресурсами аварійно-диспетчерської служби підприємства, що є запорукою безпечного газопостачання для споживачів Вінниччини.
Нагадаємо, 7 жовтня 2019 року НКРЕКП затвердила новий підхід в оплаті послуг доставки газу для побутових споживачів. Плата за доставку газу тепер відділена від вартості газу і має сплачуватися окремо. Це дозволить відмежувати конкурентний ринок постачання газу від монопольних послуг розподілу та підвищити безпеку газопостачання.
Вартість послуги залежить від обсягу газу, спожитого споживачем за попередній рік. Вона сплачуватиметься рівними частинами щомісячно. Рівномірні платежі зможуть прогнозувати витрати впродовж року. В свою чергу, газорозподільні компанії зможуть рівномірно отримувати впродовж року ресурс, необхідний для обслуговування та модернізації мереж.
«За останні п’ять років АТ «Вінницягаз»отримало від діяльності з розподілу природного газу збиткина суму 559млн грн. Тільки в поточному році компанія отримає збитків на суму 350млн грн. На жаль, НКРЕКП в структурі нового тарифу передбачила дуже повільне відшкодування збитків за попередні періоди.» - говорить фінансовий директор АТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.
Наприклад, в новому тарифі АТ «Вінницягаз»в якості компенсації має отримати 58,5млн грн., в той час як заборгованість компанії перед іншими учасниками газового ринку складає 999млн грн. При такому фінансуванні компенсацій АТ «Вінницягаз»знадобиться близько 17років, щоб розрахуватись з контрагентами. Тому проблема боргів між учасниками газового ринку не вирішується новими тарифами.
Довідка. Основною сферою діяльності АТ «Вінницягаз» є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %. Природний газ отримують 450 тис. сімей і майже 4,8 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  781 978, 504 тис. кубометрів природного газу на рік. АТ «Вінницягаз» входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області.У 2018 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.
За додатковою інформацією звертатися до
фахівця із звязків з громадськістю
Логінової Лариси Григорівни
+380432 27 80 92, +38 067 433 22 89
Всі новини