Відбувся профінформаційний захід для безробітних осіб

15 січня 2019 року відбувся профінформаційний груповий захід для безробітних осіб, в якому взяло участь 30 осіб. Захід провели: заступник начальника Ямпільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Чорногуз Валентина Анатоліївна та провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Томашпільської філії Вінницького ОЦЗ Осадчий Сергій Володимирович.
Чорногуз В.А. ознайомила учасників семінару з останніми змінами у пенсійному законодавстві. Основною метою заходу постала необхідність висвітлення питання легалізації трудових відносин, дотримання законодавства про оплату праці та реалізації права на соціальних захист. Учасникам семінару розповіли про негативні наслідки нелегального працевлаштування та отримання зарплати «у конверті», навели приклади, коли такі необдумані дії призводять до соціальної незахищеності громадян при досягненні пенсійного віку, адже пенсія «в конверті» не виплачується.
Провідний фахівець з питань профорієнтації Сергій Осадчий у доповнення до інформації ознайомив присутніх з видами шахрайства при працевлаштуванні в Україні, особливостями складання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту тощо при працевлаштуванні.
Під час зустрічі присутні довідалися про основні умови та порядок призначення пенсії, умови зарахування різних періодів діяльності особи, можливість добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та про запровадження з 01 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Після інформаційної частини семінару учасники обговорили почуте та висловили свої думки. Обговорення проходило жваво, учасники заходу активно запитували та уточнювали почуту інформацію, ділились своїми враженнями та наболілими проблемами.
 
Провідний фахівець з питань профорієнтації
відділу надання соціальних послуг 
Томашпільської філії Вінницького ОЦЗ,
Осадчий С.В.
 
 
Всі новини