Оперативна інформація по Томашпільському району станом на 24.04.2020 року

Шановні жителі Томашпільщини!
Доводимо до вашого відома, що у Томашпільському районі станом на 24.04.2020 року офіційно підтверджено 3 випадки захворювання на COVID-19 у жителів смт. Томашпіль.       
22.04.2020 року на  територію району з-за кордону прибуло 200 осіб. З них відбули обсервацію (14 днів) – 182 особи, 28 осіб знаходяться на обсервації (самоізоляції).
За умови відсутності клінічних проявів у особи, яка перебувала на самоізоляції та членів її сім’ї (співмешканців), після закінчення 14-денного терміну, самоізоляція особи може бути припинена на підставі відповідного заключення лікаря загальної практики сімейної медицини (далі - ЗПСМ).
Звертаємось до органів місцевого самоврядування,  священослужителів всіх конфесій на території району, населення:
- обмежити доступ до кладовищ, у період  з 20 квітня по 11 травня 2020 року, крім здійснення обрядів поховань  з дотриманням заходів особистої безпеки та за наявності засобів захисту;
- розмістити на входах до кладовищ  оголошення про тимчасове обмеження щодо їх відвідування;
- розмістити відповідні повідомлення на офіційних веб-сайтах;
- вжити заходів щодо припинення руху транспорту  до кладовищ , крім вантажних автомобілів, спецтехніки задіяної  в обрядах поховання;
- запровадити додаткові обмежувальні заходи, пов'язані з недопущенням поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та прийняти рішення  щодо  перенесення поминальних днів 25-26 квітня 2020 року на Троїцьку поминальну суботу та неділю (6-7 червня 2020 року).
Звертаємось до населення з проханням не нехтувати правилами особистої гігієни та користуватись засобами особистого захисту в побуті:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.
- уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, мінімальна дистанція -  1,5 метра.
- не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Крім того, якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, невідкладно  зверніться по телефону до сімейного лікаря та повідомте його  про стан здоров’я  та чи перебували ви  в продовж останніх 14 днів у країнах де зареєстровані випадки захворювання на COVID-19;
Дотримуйтесь вимог самоізоляції!
Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).
Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).
Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте до сімейного лікаря або голови ОТГ, сільської ради.
 
Бажаємо здоров’я!
 
Всі новини