Крижопільське управління ГУ ДПС у Вінницькій області інформує

Крижопільське управління ГУ ДПС у Вінницькій області інформує про те, що податок з доходів фізичних осіб, сплачений з орендованих у громадян паїв, надходить до місцевого бюджету. Перерахування нарахованих сум ПДФО проводять податкові агенти, з якими укладені договори оренди земельних паїв. На даний час понад дві тисячі громадян - власників паїв, свої земельні ділянки з оренди вилучили для одноосібного обробітку. Але одноосібно обробляють одиниці, а переважна більшість надала свої землі у користування іншим громадянам, які здійснюють діяльність без державної реєстрації, нічого не сплачуючи до бюджету.
Тому, Крижопільське управління ГУ ДПС у Вінницькій області з метою забезпечення надходжень до місцевого бюджету, виконання норм Податкового кодексу України щодо забезпечення якісного проведення у 2020 році деклараційної кампанії, дотримання платниками податків вимог Кодексу, згідно з якими окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, на виконання вимог наказу ДПС України від 08.01.2020 року №1 «Про проведення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році», доручення в. о. начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Мартинюка О.Ф. від 13.02.2020 року №7 «Щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії з декларування», інформує про це для вжиття заходів.
Наголошуємо, про оподаткування доходів фізичних осіб (одноосібників) від продажу сільськогосподарської продукції, які самостійно обробляють свої паї або розмір їх земельних ділянок перевищує 2 га.
За оперативною інформацією, по сільських радах Томашпільського району у 2019 році громадян, які здійснюють обробіток земель самостійно, тобто одноосібників, нараховується 1017 осіб, загальна площа обробітку - 1641,2 га. Середня вартість 1 паю по Томашпільському району складає 8600 грн. Розрахункові втрати ПДФО складають 1 574 316 грн ( 1017 х 8600 х 18% = 1 574 316 грн).
Статтею 67 Конституції встановлено, що кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом і щорічно подавати до податкових інспекцій за місцем проживання декларацію про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом. До таких доходів відносяться: доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення; при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. За підсумками року такі особи мають подати декларацію про отримані протягом року доходи до податкового органу за місцем свого проживання. Згідно п. 179.1. статті 179 ПКУ фізичні особи зобов’язані подавати до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду. 
Відповідно п.п. 47.1.2. п.47.1 статті 47 ПКУ відповідальність за складання податкової звітності несуть фізичні особи-платники податків та їх законні чи уповноваженні представники у випадках, передбачених законом.
Крижопільське управління ГУ ДПС у Вінницькій області звертає увагу, що для фізичних осіб встановлено граничні строки подання податкових декларацій про майновий стан і доходи, а саме відповідно п.п.49.18.4. п.49.18 статті 49 ПКУ для громадян які зобов’язані подати Декларації - до 1 травня року, що настає за звітним. У цьому році термін продовжено до 1 липня, у зв’язку з запровадженими карантинними заходами.
Порушення податкової дисципліни тягне за собою накладення штрафів.
Платники податків несуть відповідальність, передбачену нормами Податкового Кодексу, зокрема, у разі подання податкової декларації з порушенням граничних термінів або неподання податкової декларації, застосовується штрафна санкція, передбачена пунктом 120.1 статті 120 ПКУ (накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання) та адміністративна відповідальність штрафна санкція, передбачена ч.І ст. 164-1 КУпАП, в т.ч. за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання тягне за собою накладення штрафу від 1 тисячі до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Тому, за результатами 2019 року, громадянам, які отримали доходи, що підлягають декларуванню, в т.ч. громадянам-одноосібникам, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податки в повному обсязі.
 
Уповноважена особа згідно наказу ГУ ДПС
у Вінницькій області від 08.10.2019 року №1314
Людмила СУЗАНСЬКА
 
Всі новини