Здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу у 2019 році

27.03.2019 року Урядом підтримано ініціативу Міністерства соціальної політики України та прийнято постанову Кабінету Міністрів україни № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу », яким запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реалізації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.
Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою для виконання  реабілітаційними установами згідно із ст.23 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”.
Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до  органу соціального захисту заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі   із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
- паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
Орган соціального захисту населення перевіряє наявність  поданих документів; забезпечує ведення обліку дітей, які в порядку черговості направляються на здійснення реабілітаційних заходів;  ознайомлює одного з батьків дитини чи її законного представника з переліком реабілітаційних установ, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення дитини реабілітаційними заходами; вносить відомості до централізованого банку даних з проблем інвалідності .
 Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень, а для  однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
 Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:
- консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
- реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.
Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.
Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.
Методичні рекомендація щодо формування Фондом соціального захисту інвалідів  переліку закладів озорони здоров’я, реабілітаційних установ, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП розміщені на веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua)  в розділі «Інвалідність» - «Реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» 
За більш детальною інформацією звертатися в управління праці та соціального захисту населення каб. №17 або за тел. 2-10-87
 
 Заступник начальника УПСЗН РДА Олена Балдинюк
 
Всі новини