Можемо довести долю агровиробництва до 25% ВВП, – Володимир Гройсман

Доля агровиробництва у структурі ВВП країни наразі становить близько 18%, а може досягти 25% в разі продовження державної підтримки агровиробництв. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час перебування в одному з фермерських господарств Київщини.
 
Він розповів, що познайомився з керівництвом підприємства під час недавньої агровиставки «Агро-2018», і тепер ознайомився з виробничими потужностями. 
«Агросектор – має важливе і ключове значення, - сказав Володимир Гройсман. – Я зацікавлений в тому, аби подібних підприємств було більше, аби ми переробляли сировину, аби в селах була робота. Це все – запорука нашого успіху. Сьогодні аграрії формують 18% ВВП. А можемо дорости до 25% - і це досяжна мета. Разом з можливостями децентралізації це дає серйозну синергію».
 
Прем’єр-міністр запевнив, що Уряд продовжуватиме програми підтримки агровиробників. «І ситуація в селах буде рік від року покращуватися», - додав Глава Уряду.
 
Довідково
 
Сьогодні агропромисловий комплекс країни – це близько 3 млн зайнятих у сільському, лісовому та рибному господарстві, 18,4% валової доданої вартості, з яких 4,7% - це харчова та переробна промисловість. За 6 місяців року зростання сг продукції склало 11,4%, а середньомісячна зарплата в сільському господарстві за січень-травень 2018 р. – 6 524 грн, що на 24,5% вище за аналогічний показник минулого року. 
Україна експортує агропродукцію в 164 країни світу. І займає перше місце з експорту соняшникової олії, 3 місце – ріпаку, 4 місце – ячменю та кукурудзи, 5 місце – меду та горіхів без шкаралупи, 6 місце – пшениці, 7 місце – сої та м’яса бройлерів. 289 українських підприємств мають право експорту на ринки ЄС.
Всі новини