В Томашполі відзначили 27-му річницю Незалежності України

День незалежності України – це найбільше національне свято. Незалежність є найціннішим скарбом, найвищим досягненням і найвагомішим надбанням, здобутим поколіннями українців.
22 серпня з нагоди 27-ї річниці Дня незалежності України та Дня Державного прапора України в селищі Томашпіль відбулись святкові урочистості та концерт. Участь у заході взяли голова районної державної адміністрації Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук, депутат Верховної Ради України Іван Спориш, депутати обласної ради Лариса Білозір та Вадим Соляник, голова Томашпільської ОТГ Валерій Немировський, голови сільських рад,  представники виконавчого апарату районної ради та районної державної адміністрації, керівники районних установ, організацій, представники ЗМІ та громадськість.
Під звуки державного гімну України на центральній площі селища відбулось урочисте підняття Державного прапора України. До підніжжя  пам’ятника   Т.Шевченку,  стели Незалежності, Меморіалу слави воїнам-визволителям та пам’ятного знаку «Борцям за свободу і незалежність України»   учасники зібрання поклали живі квіти та вінки.
З вітальним словом перед громадою району виступили голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук, депутат Верховної Ради України Іван Спориш та голова об’єднаної громади Валерій Немировський.
 «Шановна громадо, сьогодні відзначаючи 27-річчя від дня прийняття Акта проголошення незалежності України, ми паралельно говоримо і  про 100-річчя відродження української державності. Наші  27 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу. В день народження держави я щиро дякую томашпільській громаді за натхненний труд, невтомну працю, активну громадську позицію та небайдужість» - зазначив  у своєму виступі очільник району Олександр Закорченний.
 Разом з цим Олександр Григорович  підкреслив важливість нашої єдності. Оскільки навіть  найміцніші мури падуть, якщо всередині фортеці панує внутрішній розбрат. Сто років тому саме він став причиною втрати державності. Сто років тому українці залишилися сам-на-сам з Росією, але тепер все інакше. Завдяки цілеспрямованій політиці Президента України та Уряду в нашої держави багато союзників, в нас чудова армія, і вона  в найкращій формі.  Україні вдалося налагодити виробництво боєприпасів, глава Української держави створює передумови для того, аби Україна змогла стати членом НАТО, а потім і членом  Європейського Союзу. За останні роки Україна здійснила величезні зміни та реалізувала низку необхідних реформ для запровадження безвізового режиму. Відбулось підписання Угоди про асоціацію, запровадження зони вільної торгівлі з країнами ЄС. Завдяки реформі децентралізації  за  чотири роки в Україні створено реальне місцеве самоврядування, муніципальну владу як один із надзвичайно важливих суб’єктів владного права в Україні. А також наразі піднято питання щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. А це чимало!
Традиційно приємним моментом урочистостей стало нагородження. 
Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом  нагороджено  Коритчука  Дмитра Івановича,  голову Томашпільської районної ради. 
Почесною Грамотою Верховної Ради України  за особливі заслуги перед Українським народом нагороджено Волошена Романа Володимировича – художнього керівника народного аматорського  вокального ансамблю «Гармонія»  Височанського сільського будинку культури .
Згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації В.Коровія Почесними грамотами за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розбудову української державності та з нагоди 27- ї річниці Незалежності України були нагороджені:  Гріненко Олександр Олексійович – завідуючий хірургічним відділенням  комунальної установи «Томашпільська центральна районна лікарня»  та  Козоріз Олександр Васильович  – Великорусавський сільський  голова.
Почесні грамоти голови районної державної адміністрації та районної ради отримали кращі  трудівники району. 
На центральній площі селища  гості свята змогли переглянути   виставку  майстрів  ужиткового  та  декоративно - прикладного мистецтва  «Україна – це ми», яку  представили  заклади культури району. 
А завершилися урочистості флешмобом, під час якого всі бажаючі запустили у небесну синь жовто-блакитний «стяг» із повітряних кульок.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Всі новини