В Томашполі експонується історична виставка присвячена 100-річчю Державного герба України

У районах області, відповідно до затвердженого графіку, продовжує експонуватися історична виставка з історії Державного Герба України – «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України».
Сьогодні цікаві історичні матеріали можна переглянути в смт.Томашпіль в холі районної державної адміністрації.
Експозиція, що складається з  інформаційно-просвітницьких стендів, дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Київської Русі до сьогодення.
Матеріали виставки   містять низку маловідомих та цікавих фактів з історії Державного Герба України як одного з основних атрибутів української державності. До неї увійшло багато досі невідомого ілюстративного матеріалу. Тут подані зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та інших.
Окрім того, тут можна побачити, як зображували герб на монетах часів князя Володимира Великого, Української Народної Республіки, а також символіці Української Повстанської Армії.
Протягом 10-13 вересня 2019 року виставка «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України» експонуватиметься  у нашому районі. Далі виставку  передадуть у Тульчинський район.
Зазначимо, що комплект інформаційно-просвітницьких стендів з історії Державного Герба України було розроблено Українським інститутом національної пам’яті у співпраці з видавництвом «Родовід» на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 777-р «Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року» у рамках відзначення 100-річчя Державного Герба України.
 
 
 
 
 
 
 
 
Всі новини