Формування спільних стратегій розвитку – на центральному та місцевому рівнях – дасть можливість досягти цілей сильної і економічно незалежної країни, – Прем’єр-міністр

Формування спільних стратегій розвитку, як на центральному рівні так і на рівні громад, дасть можливість досягти ключової мети – побудувати сильну та економічно незалежну країну. Про це сказав Прем’єр - міністр України Володимир Гройсман 7 березня під час засідання Ради регіонального розвитку у Вінницькій області, перебуваючи з робочою поїздкою на Вінниччині.
Засідання Ради регіонального розвитку присвячене питанням розвитку Вінницької області, підбиттю підсумків розвитку регіону та країни в цілому за останні 5 років, а також напрацюванню планів на середньострокову перспективу.
Глава Уряду наголосив, що ключовою зміною останніх років стала реформа децентралізації, яка створила механізми інвестування у нову якість життя українців та надала нові можливості розвитку регіонів шляхом передачі на місця фінансових ресурсів та адміністративних повноважень. Причому Вінниччина сьогодні є одним із флагманів реформи.
«Я прийшов в Уряд для реалізації саме ідеї реформи децентралізації. Сьогодні вона дала можливість сотням громад і мільйонам українських громадян жити в нових можливостях, – сказав Володимир Гройсман. – Децентралізація стала інструментом, який є в руках громад. І тепер постає питання ефективності його використання. Я точно знаю, що сьогодні фінансових ресурсів і можливостей достатньо, аби інвестувати і формувати нову якість життя громадян».
Прем’єр-міністр наголосив, що спільне завдання центральної влади та місцевих керівників – зробити сильну Україну, з розвинутою системою місцевого самоврядування, з високими стандартами життя. «Ми маємо спільно розбудувати таку систему взаємодії, яка своєю синергією дасть результат», – сказав Володимир Гройсман.
За його словами, три роки тому Уряд взяв курс на капітальний ремонт країни. І сьогодні можна констатувати – фундамент нової держави побудовано. Час будувати будівлю – шляхом реалізації стратегії розвитку регіонів та стратегії розвитку держави.
«Інфраструктура, енергетика, енергонезалежність, місцева демократія, освіта, медицина, соціальна сфера – це те, що ми можемо розвивати спільно. Ми збудували фундамент нової країни, настав час зводити будівлю. Ми всі маємо робити одну справу – проводити реформи і захищати їх, – сказав Володимир Гройсман. – Ми не маємо права втратити ті надбання, яких досягли за останні 5 років».
 
Всі новини